Skocz do zawartości

Akwarium dla Welonów


Michael.Waw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się nowy pomysł, a mianowicie akwarium dla welonów nie byłoby w tym nic dziwnego tylko akwarium będzie ze sklejki, w piwnicy wygrzebałem stare meble pokryte warstwą szkliwa coś jak żywica więc obejdzie się bez malowania. Na przód przyjdzie szyba(już gotowa).

Wymiary mam zamiar zrobić dość nietypowe bo 96cm dł./26cm wys./30cm szer. wychodzi 78l.

Moje pierwsze pytanie czy mogę to wszystko kleić klejem Tytan w pistolecie i mocować na wkręty?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ilu watowe dać oświetlenie(rośliny jakie planuje to kabomby, żabienice i anubiasy)?

Jaka obsada? Chciałem 6 welonek ze względu na to że w lecie idą do 1000l. oczka a mniejsza ilość zgubiła by się w takim oczku.

Filtracja zastanawiam się nad kubełkiem DIY a Aqua shutem 340l/h

Jaki wystrój ja zastanawiam się nad takim aranżem?

Co o tym wszystkim sądzicie? Jeszcze prosiłbym o polecenie jakichś ciekawych stron o welonach bo w necie nie ma nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aco do funkcjonowania to wszystko normalnie jak w akwarium.... to wiem ale chodzi mi bardziej o zagadnienia konstrukcyjne i dalej nikt nie odpowiedział mi na te pytania:

1. Czy mogę to wszystko kleić klejem montażowym, Tytan w pistolecie i mocować na wkręty?

2. Ilu watowe dać oświetlenie(rośliny jakie planuje to kabomby, żabienice i anubiasy)?

3. Filtracja zastanawiam się nad kubełkiem DIY a Aqua shutem 340l/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aco do funkcjonowania to wszystko normalnie jak w akwarium.... to wiem ale chodzi mi bardziej o zagadnienia konstrukcyjne i dalej nikt nie odpowiedział mi na te pytania:

1. Czy mogę to wszystko kleić klejem montażowym, Tytan w pistolecie i mocować na wkręty?

2. Ilu watowe dać oświetlenie(rośliny jakie planuje to kabomby, żabienice i anubiasy)?

3. Filtracja zastanawiam się nad kubełkiem DIY a Aqua shutem 340l/h ?

Odradzam takie akwarium ze sklejki,w dodatku łączenie sklejki i szyby,to wszystko się porozłazi w krótkim czasie.Chcesz to w mieszkaniu trzymać?jak zamierzasz hodować karasie ,które nie zimują w oczku to na wiele lat trzeba pomyśleć gdzie będą przenoszone.Jeśli dysponujesz miejscem w piwnicy,to pomyśl o prostym niedużym basenie wyklejonym folią do oczek(takie coś można samemu wymurować z kilku pustaków,i kilku kawałków drutu by zrobić wieniec wiążący dla wzmocnienia.Oczywiście przed wyłożeniem foli trzeba też wziąć pod uwagę wyłożenie styropianem (sprawa izolacji termicznej).Nie musi być wcale głębokie wystarczy 30cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...