Jump to content

Oświetlenie Akwarium.


Recommended Posts

Witam jestem początkującym akwarysta i dopiero będę zakładał akwarium więc proszę o wyrozumiałość. Mam już akwarium o wymiarach 120cm dł. i 50cm wys. i nie wiem jakie oświetlenie zastosować :( zwykłą jarzeniówkę czy oświetlenie LED? Widziałem u znajomego efekty jarzeniówki (jego akwarium ma podobne wymiary do mojego). Czy LED będzie lepszy?

Rybki zamierzam mieć Neony i gupiki no i trochę roślin. Pozdrawiam:)

 

Atreyu: Przenoszę.

Link to comment
Share on other sites

LED nie będzie lepszy, a za to będzie droższy. W tym akwarium porównywalne koszty będą dla świetlówek i HQI. To drugie rozwiązanie będzie wydajniejsze, ale nie da rady go umieścić pod pokrywą - tylko do zbiorników "otwartych". Moim zdaniem warto jednak rozważyć.

Link to comment
Share on other sites

witam mam zamiar dołożyć oświetlenie do mojego akwarium 112 l mam 2*18w troszkę :cry: za mało niestety i che dać 2*24 w t5 i mam pytanie czy morze mi ktoś powiedzieć jak przymocować odbłyśniki do pokrywy żeby to jakoś dobrze wyglądało i czym uszczelnić to mocowanie .

Link to comment
Share on other sites

chyba ze są to jakieś "zrób to sam" odbłyśniki wiec zależy jaka masz pokrywę?? plastikowa drewniana , czy jakaś tam, możesz na jakieś małe blachowkręty dać małe podkładki i po sprawie uszczelnić silikonem akwariowym i ciał. co to za odbłyśniki? masz foto? i jaka pokrywa? może podał grubość

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...