Skocz do zawartości

Wyblakła neonka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że jeden neon innesa jest wyblakły i taki jakiś słaby, wiem że neonki robią się wyblakłe jak nie mają światła lecz oświetlam akwarium ok 12h. Litraż mojego zbiornika to 63l. zbiornik ma już około roku, wcześniej żadna rybka nie była chora. Podmiany robie raz na tydzień ok 30%. Filtr to aquael fan 1, filtr chodzi ok 12h. Temperatura to 24 stopnie. Co2 i nawozów nie podaje. Obsada to:

neon innesa-3, gupiki-6, zbrojnik niebieski-2, krewetki red cherry i babuluti- ok 20, ślimak helena-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że jeden neon innesa jest wyblakły i taki jakiś słaby, wiem że neonki robią się wyblakłe jak nie mają światła lecz oświetlam akwarium ok 12h. Litraż mojego zbiornika to 63l. zbiornik ma już około roku, wcześniej żadna rybka nie była chora. Podmiany robie raz na tydzień ok 30%. Filtr to aquael fan 1, filtr chodzi ok 12h. Temperatura to 24 stopnie. Co2 i nawozów nie podaje. Obsada to:

neon innesa-3, gupiki-6, zbrojnik niebieski-2, krewetki red cherry i babuluti- ok 20, ślimak helena-2.

Neony to ryby stadne minimum 8 szt.

zbrojnik niebieski-2 Akwa za małe

FILTR MA CHODZIĆ 24H/DOBE :!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym karmisz ?? ile i jak często ? jaki ma wiek ??

No karmie pokarmem z tropicala ichtio vit, karmie rano ok 7:30 i wieczorem miedzy 16:30 a 17:30. Co do wieku to nie wiem, ja ją mam w akwarium od roku, jak kupiłem ją to byłą mała, więc pewnie 1,5roku lub 2 lata ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam taką jedną neonkę, znacznie chudszą i mniej kolorystyczną od pozostałych, ale nie jest anemiczna ani nie ma poblemów z jedzeniem...wyblaknięcie kojarzę tylko ze słabszym oświetleniem lub niską temperaturą...

 

no cóż...dziś (21.12.10) znalazłam ją niestety martwą :(

a jak tam Twoja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...