Skocz do zawartości

Jakie akwa kupić i co w nim trzymać??


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć napisałem w innym poście iż kupuję akwa 240L i czy moja komoda to wytrzyma i teraz tak:

Macie tu zdjęcie tej komudki.Na obrazku widać kulę 45 litrów nic nie poradzę dostałem na gwiazdkę i chce się tego pozbyć i założyć najnormalniejsze akwarium prostokątne.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e6b72e3c49c19db.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a674ae80f893ac70.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c12acc4055b45986.html

 

Komoda ta ma 120cm długości oraz 45cm szerokości ta gruba płyta na której stoi ta kula ma 2cm.

 

1 Jakie akwarium do niej kupić aby wytrzymała jego ciężar.( jak największe :) )

2 Jakie rybki polecacie w nim hodować ( wolałbym dużo małych ładnych rybek zamiast 5 ogromnych)

3 Co z oświetleniem co byście polecali.

4 Jaki tym akwarium stworzyć dużo roślinek czy np kilka kamieni wapiennych na dnie korzeń czy coś takiego.

 

PS. Komoda nie jest wykonana z byle dziadostwa jest zrobiona z sosny a nie płyty wiórowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. -

2.To zależy od akwarium, ogólnie polecił bym ci jakąś dużą ławicę neonów/razbor.

3.Zależy od typu akwarium jak chcesz mieć holendra [bardzo dużo roślin] to musisz mieć 0,5W/L i więcej, jak BW to mniej niż 0,5W/L.

4.Kamienie wapienne to raczej tylko do malawi. Chcesz mieć same korzenie to BW. Zrobił bym tak, że dałbym kilka powyginanych korzeni, jakieś ładne kamienie i sporo roślin.

 

Ja osobiście bym się bał postawić na tej komodzie akwa 240l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja też się boję postawić tam 240L dlatego postanowiłem kupić coś mniejszego co mi polecacie aby ta komoda to wytrzymała?

Maciek148-Neonki + Skalary = rzeźnia :shock:

 

Nie koniecznie musi być rzeźnia.... Jeżeli wpuścisz neonki do akwa to skalary też nożna ale jak najmniejsze, bo wtedy razem żyją i jest mniejsze podobieństwo, że skalary zjedzą neonki, ja miałem takie połączenie i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek148-Neonki + Skalary = rzeźnia :shock:

Nie prawda ja mam u siebie 4 skalary i 12 neonów i żadnych problemów ;)

 

Co do Komody ;)

U mnie na podobnej stoi 200L musiałem troszkę tylko zmodernizować. Zajmuję się w pracy takimi dziwnymi meblami ponieważ wykonuje ekspozycje różnego do marketu a jak wiadomo takie coś musi być stabilne i pewne ponieważ wszyscy wiemy jacy są klienci muszą dotknąć poruszać. Wracając do tematu, moja propozycja ( nie musisz tego robić)

Na 3 zdjęciu widać jak masz szuflady i rozpórki proponował bym je przykręcić śrubami po bokach.

Pod 2 szufladą przez całą szerokość komody z przodu i z tyłu dał bym pręt gwintowany i skręcił bym je z boków na zasadzie "ankrowania budynku"

Dodatkowo dla spokojnego ducha kupił bym 130cm blatu kuchennego koszt ok 70zł (jest gruby ok 3,5cm) i na tym postawił je

Po takiej przeróbce spokojnie możesz postawić 240L akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam bardzo dobrą wiadomość. Poszedłem do warsztatu i wziąłem kilka paczek z płytkami.Ważyłem płytki i 1 paczka waży 25 kg. Biorąc pod uwagę iż 1 paczka płytek to 25 kg akwarium które tam stoi to 50kg ja sam ważę 80 kg.

Akwarium kula którą tam widać 50kg + 10 paczek płytek po 25 kg = 300 kg + ja 80kg = 380kg

50+250+80=380 kg.

Położyłem płytki na komodę obok akwarium wszedłem na to i komoda wytrzymała nacisk 380 kg

Jestem zadowolonym człowiekiem :))

Płyta wygięła się jakieś 2mm :)

Czyli kupować akwarium 240l i nawet się nie zastanawiać nie?

Akwarium waży jakieś 70 kg woda 240 kg żwirek (50 kg?) 70 + 240 + 50? =360 kg

Doradźcie mi czy wzmacniać tą komodę jeszcze czy wystarczy taka jaka jest :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...