Skocz do zawartości

Weryfikacja obsady 112 L


Pandar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Od tygodnia dojrzewa 112 litrowe akwarium które kupiłem synowi na "gwiazdkę". Chociaż postów o obsadzie przeczytałem juz bardzo dużo nadal mam mętlik w głowie, proszę o weryfikację i poradę co dodać, a z czego zrezygnować.

 

Chciałbym żeby w akwarium pływały:

 

5-6 otosków

3 Bojowniki syjamskie

4-5 piskorków

15- 20 Neon innesa

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na wejście w swoim akwa 96l miałem 20 neonów, parę ramireza i 3 glonojady syjamskie. Neony miały gdzieś glonojady i na odwrót. Przygotuj się tylko na to, że syjamskie rosną jak złe i byłem zmuszony je sprzedać bo robiły się za duże i były zbyt aktywne i nie wyrabiałem z poprawianiem dekoracji.

 

Mnóstwo skrytek musisz im przygotować bo inaczej rozkopią Ci pół podłoża tak jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że otoski to trudne ryby potrzebują dobrych parametrów wody i są na zmiany parametrów wrażliwe.Podam kilka wariantów obsady:

1 wariant

1+2/3-Bojownik

6-Żałobniczek

6-Piskorków

 

2 Wariant

8-Zwinników czerwonoustych

1+2 gurami mozaikowy/dwuplamisty

6-Kirysków pigmejów/panda

 

3 wariant

6-Hokejówek amazońskich

1+2 Bojownik

6-Piskorków

 

4 wariant

25-Neon innesa

1+1 Pielęgniczka Ramireza

1-Zbrojnik niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo w 112litrach to można trzymać 5 neonów inessa i 5kirysków byle by to tylko były pigmejki albo panda, chyba za dużo siedzicie na forum i się wam rzeczywistość z fikcją pomyliła. Nie ma to jak mieć akwarium w którym ryb nie widać, no ale tym już będzie się martwił użytkownik akwarium. Faktycznie z uwagi na bojowniki, liczbę neonów można zmniejszyć z 20 do 15 i to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...