Skocz do zawartości

Biały osad - mech jawajski


Szymon0132
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i kolejny problem z krewetkarium, przedtem zauważyłem, że mech jawajski robi się taki biały no ale to kila gałązek. Dzisiaj patrzę, a to prawe wszystkie gałązki osadzone jakimś białym nalotem, inne mchy trzymają się dobrze. Przeglądałem inne fora, ale zawsze kończyły się wywaleniem mchu lub jakąś kąpielą. Ale także zauważyłem, że znowu pokazała się pleśń na korzeniu - korzeń idzie do ogrodu, kupuję jakiś nowy..

I moje pytania:

 

1. Co zrobić aby ten osad zniknął?

2. Mogę jakoś ten mech uratować?

3.Zaszkodzi to innym roślinom?

4. Zaszkodzi to krewetkom?

5. Spowodowała to pleśń?

6. I najgorsze z pytań - muszę się pożegnać z tym mchem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny problem z krewetkarium, przedtem zauważyłem, że mech jawajski robi się taki biały no ale to kila gałązek. Dzisiaj patrzę, a to prawe wszystkie gałązki osadzone jakimś białym nalotem, inne mchy trzymają się dobrze. Przeglądałem inne fora, ale zawsze kończyły się wywaleniem mchu lub jakąś kąpielom. Ale także zauważyłem, że znowu pokazała się pleśń na korzeniu - korzeń idzie do ogrodu, kupuję jakiś nowy..

I moje pytania:

 

1. Co zrobić aby ten osad zniknął?

2. Mogę jakoś ten mech uratować?

3.Zaszkodzi to innym roślinom?

4. Zaszkodzi to krewetką?

5. Spowodowała to pleśń?

6. I najgorsze z pytań - muszę się pożegnać z tym mchem?

 

 

 

Przeglądałem inne fora, ale zawsze kończyły się wywaleniem mchu lub jakąś kąpielom "ą"

Zaszkodzi to krewetką "om"

 

Najlepiej jakbyś dał fotki tego białego czegoś.

Jeśli inne mchy rosną Ci znakomicie , to nie ma sensu pozbywać się javy , to jest mech najmniej wymagający.

Być może na mchu jest osad z korzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić restart krewetkarium za kilka dni aż wyślą korzeń z allegro, ale czym ma to sens? Otóż: wywalę korzeń (kupię jakiś na allegro), roślinki wykąpię je w rządku (każda w osobnym słoiku), żwirek też wypłukam pod bieżącą woda i w rządku.. Krewetki będą musiały trochę się pomęczyć w dużym kotniku. I teraz pytania: co zrobić z mchem jawajski, też zrobić mu kąpiel w rządku czy w kwasku cytrynowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...