Skocz do zawartości

Brązowy nalot na roślinkach i żwirku. Czyżby okrzemki?


attack89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i zaczęło się. Dzisiaj dopatrzyłem się brązowego nalotu na roślinkach oraz żwirku. Nie jest tego okropnie dużo, ale jedna malutka roślinka tuż przy żwirku jest dość ładnie oblepiona. Ogólnie ta maź schodzi dość łatwo, więc na 100% są to okrzemki. Z pomocą przyszło mi Nasze forum, ale temat jest tak rozległy, że nie doszukałem się konkretnej pomocy w celu ich usunięcia. Pisze się różnie, że to z braku światła lub z jego nadmiaru. Że to wina wysokiego NO3 albo, że w nowym akwarium to normalna rzecz. Schodziłem dzisiaj za otoskami gdyż myślałem, że one sobie poradzą. Niestety mamy 20 sklepów w mieście, ale żaden na dzień dzisiejszy otosków nie ma. Będą być może w środę lub po świętach. Co ja mam teraz z tym zrobić? Jest jakiś skuteczny sposób na ich likwidację?

 

Akwarium funkcjonuje około 3 tygodni. Pierwsze rybki zostały wpuszczone we wtorek. Jest to zaledwie 15 neonów innesa + 2 krewetki filtrujące + jedna Helenka. Akwarium 64 litry. Oświetlenie 39W świecone przez równe 10 godzin. Parametry wczorajsze przedstawiają się tak;

pH – 7,5 jutro mam w planie kupić szyszki i mieć nadzieje, że to trochę zbiję

NH3 – 0

NO2 – 0

NO3 – 0

PO4 – 0

Fe 0,25 / 0, 5 to tak pomiędzy.

 

Jest jakiś dobry sposób, aby się tego paskudztwa pozbyć? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...