Skocz do zawartości

Akwarium 70l co do niego dobrac??


Rekomendowane odpowiedzi

Nie pojmuję czemu na pytanie o napowietrzacz padła odpowiedź - "Nie wystarczy sam filtr..."

Napowietrzanie to w zasadzie rola roślin, ale ruch tafli wody zazwyczaj wystarczająco tlenu zapewnia.

Co do podłoża to muszę powiedzieć, że sam żwirek jest bez sensu - wiele osób pewnie powie, że oni tak mają i im rośnie, ale tu chodzi o nawożenie. Najlepiej jest jeśli się roślinom dostarcza substancji tam gdzie im najbardziej potrzebne - pod korzenie. Lejąc nawozy do wody trzeba wiedzieć dość dokładnie co w wodzie jest, bo łatwo sobie zafundować plagę glonów.

Poza tym nie wiem czy przy samym żwirku nie lepiej byłoby nie odmulać/umiarkowanie odmulać, bo to "użyźnia" podłoże (bardzo jałowe w tym wypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję czemu na pytanie o napowietrzacz padła odpowiedź - "Nie wystarczy sam filtr..."

Napowietrzanie to w zasadzie rola roślin, ale ruch tafli wody zazwyczaj wystarczająco tlenu zapewnia.

Co do podłoża to muszę powiedzieć, że sam żwirek jest bez sensu - wiele osób pewnie powie, że oni tak mają i im rośnie, ale tu chodzi o nawożenie. Najlepiej jest jeśli się roślinom dostarcza substancji tam gdzie im najbardziej potrzebne - pod korzenie. Lejąc nawozy do wody trzeba wiedzieć dość dokładnie co w wodzie jest, bo łatwo sobie zafundować plagę glonów.

Poza tym nie wiem czy przy samym żwirku nie lepiej byłoby nie odmulać/umiarkowanie odmulać, bo to "użyźnia" podłoże (bardzo jałowe w tym wypadku).

dziekuje za odpowiedz o to mi chodzilo dzieki wielkie a jeszcze w takim wypadku czy jak ma sie warstwe ziemi i na niej warstwe zwirku to jak to odmulac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym aby ktos pomogl mi w calkowitym doborze podloza, roslin i rybek do akwarium. Pomoze ktos?? ;) chcialbym neony inessa, otoski, kiryski oraz bojownika lub pielegniczka ramireza lub jeszcze cos innego czekam na sugestie!! ;) roslinki w miare niewymagajace oraz podloze ktore latwo sie odmula ;) z gory dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję czemu na pytanie o napowietrzacz padła odpowiedź - "Nie wystarczy sam filtr..."

Chyba tej osobie umknął przecinek po "nie" :) Czyli "Nie, wystarczy sam filtr" xd Jestem przekonany, że nie potrzeba Ci tutaj napowietrzacza.

:P Wiem :P Tyle że taka dwuznaczność dla kogoś początkującego może oznaczać czasami poważny błąd.

 

Na pytanie jak odmulać odpowiem - delikatnie, albo wcale :) Trochę szkoda naturalny nawóz do klopa spuszczać :D

 

Ogólnie to już kilka stron lecimy z tym koksem, a tu człowiek ciągle nie wie...

Daj żwirek, a pod niego jakiś (choćby najtańszy) substrat (może być nawet ziemia) - to zawsze będzie lepsze niż sam żwir;

Ryby wiesz już jakie Ci się podobają to teraz tylko wypisz ile sztuk których NALEŻY dać (neony, otoski i kiryski są stadne więc nie możesz dać ich po 3-4, a raczej 6+);

Rośliny MUSISZ wybrać sam. Tu mogę polecić zwartki, żabienice, mikrozoria, hygrofile. Są łatwe w uprawie i nie wymagają mocnego oświetlenia. Gdybyś się postarał to na samych odmianach zwartek i mikrozorium zrobisz tam "las"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...