Skocz do zawartości

[450] docelowo skalary i neony


kkbkm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

No i zaczęło się, jak kilka z was wie już dłuższy czas walczyłem z żona o pozwolenie kupa nowego akwarium, i udało się po miesiącach namowy i przekonywań, że to nowe akwarium będzie tylko "troszkę" większe od tego co mamy kochanie ;)))

 

:arrow: poj. 450, 150x60x50 szyba 10mm

:arrow: tło czarna okleina

:arrow: oświetlenie standard w tych pokrywach 2x36 (trzeba będzie coś dołożyć bo troszkę słabo)

:arrow: grzałka 2x100w (temp na poziomie 24*C/26*C

:arrow: filtracja

>Filtr zewnętrzny kubełkowy HW 302 – 1000 l/h (od 100 do 300)

>Filtr wewnetrzny HAILEA HL-BT700 690L/H (od 70 do 250)

:arrow: napowietrzacz APS 300@ 120-300L

 

 

No i jak widzicie nie ma jakiejś wielkiej różnicy ale żona zachorowała na jakąś dziwną chorobę odebrało jej mowę na kilka dni a kiedy się w końcu odezwała usłyszałem "wyniesiesz w końcu te śmieci..."

 

Dołączona grafika

 

W pokoju panuje mały nie ład artystyczny ale jest to do opanowania. Oczywiście stare akwarium zostanie zlikwidowane i na jego miejscu stanie komoda (jakaś tam).

 

Zdjęcie po dokładnym przyklejeniu tła metodą piany i dyskietki, widać też żwirek (1mm-2mm) w niedalekiej przyszłości jest plan przysypania warstwą bazaltu.

 

Dołączona grafika

 

No i w końcu nastał ten czas WODA ;) (troszkę wody reszta później)

 

Dołączona grafika

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wygląda obiecująco ale pamiętaj, że jeśli chcesz skalary i neony to najpierw stado neonów i po jakimś czasie jak najmniejsze skalary w przeciwnym wypadku będą miały dobrą wyżerkę skalary :) i dobrze jak obsadzisz akwarium nurzańcem lub/i crypocoryną ;)

Mam rośliny ze 112 trochę nurzńca i kryptokoryny się tam znajdzie ;) tylko wszystko musi się rozrosnąć ;)

 

To po lewej to "to mniejsze akwa" ? :D Ależ Ci zazdroszczę :D Czekam na więcej :twisted:

PS. Czego użyłeś do namowy? :D

To mniejsze to 112 l i już jest zlikwidowane heheheh no do namowy trzeba było się troszkę poświęcić kilka nocy ale nie będę tłumaczył dokładnie co i jak :)

 

Ile masz podłoża w tym akwarium ?

 

 

ziemia ogrodowa 10 l + 40 kg żwirku ale będzie jeszcze bazalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super :). Chyba będziesz potrzebował drabinę, żeby roślinki zasadzić (szafka wysoka i akwa też ;) ). Baw się dobrze a jak skończysz to wrzucaj foty :D

Specjalnie dla Ciebie poglądowe zdjęcie jak przyklejałem folie na tylną szybę. No niskie to to za bardzo nie jest.

 

Dołączona grafika

 

Jak sadziłem pierwsze roślinki to przy tych na tylny plan muszę stawać na palcach, ale zdjęcia troszkę później jak woda dojdzie do siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Ciebie poglądowe zdjęcie jak przyklejałem folie na tylną szybę.

Eeee no to sobie poradzisz bez drabiny :) U mnie by się bez niej nie obeszło :D Swoją drogą okleić tyle szyby folią.... :shock: można zdechnąć :D

 

ale zdjęcia troszkę później jak woda dojdzie do siebie ;)

Jasne, nie spiesz się :). Czekamy na foty i dalsze relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to jeszcze nic okleiłem szybę, siadam na fotelu biorę piwko patrze sobie a tam pod folia WŁOS !!!!

Wiem coś o tym....mam kundla :/ :D

 

też wymieniam swoją szklanke na taki sam zbiornik:) No chyba że uda mi się wydębić od sąsiada 720 litrowy używany za rozsądną cenę

Bierz 720 :D

 

Hmm czym przykleiłeś tą folię jako tło?? Jaką pianką??Pozdrawiam

Pewnie na jakąś oliwę, olej, wazelinę? To jest najlepszy sposób ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czym przykleiłeś tą folię jako tło?? Jaką pianką??Pozdrawiam

Już tłumaczę. Widzę, że sposób "na pianę" jest nie zrozumiały a jest na prawdę banalnie prosty i według mnie najskuteczniejszy (nauczyła mnie tego moja ciocia które przykleja reklamy na auta banery itp itd...)

 

Czyli od początku. To nie jest folia zwykła jak z worka na śmieci czy jakiejś kolorowej siatki... To jest folia samo przylepna kupiona w OBI na dziale tapetami i okleinami do mebli 4,50 zł za 1m (szerokość 60 cm.) no i jak wszyscy wiedzą przyklejenie takiej foli na tak wielka płaszczyznę bez fałdki czy banki powietrza, zagięcia jest nie możliwe... Dlatego bierzemy gąbkę, miskę troszkę wody i płyn do mycia naczyń, robimy "kupa" piany gąbka nanosimy na tylną szybę (po zewnętrznej stronie oczywiście) tylko piany musi być sporo, i przyklejamy folie i tu na suwa się pytanie... Jak folia ma się przykleić do mokrej szyby? Właśnie folia się w tedy nie przykleja tylko się ślizga po szybie. Możemy wtedy ja naciągnąć na szybę, wyprostować wszystkie fałdki. Następnie bierzemy jakąś stara dyskietkę (np. karta telefoniczna)i normalnie od środka wyciągamy piane na zewnątrz i folia zaczyna się przyklejać.

UWAGA na samym początku folia nie przyklei się dokładnie- będzie lekko odchodzić i będzie widać plamy z mydła czy płynu do mycia naczyń ale po około 24h wszystko wyparuje plamy znikną a folia jest równiutko przyklejona i mamy gwarancję na piękne jednolite tło 8-) (pamiętajcie ze piane należy dokładnie wycisnąć i wyrównać dyskietką)

 

No to teraz do roboty i życzę powodzenia :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale mam pytanie,dlaczego większość z was klei z tyłu folię chcąc uzyskać gładkie tło?

ja u siebie pomalowałem czarnym spryem-5 minut roboty,a efekt-gładkie czarne tło.

Bo jak zechce się innej aranżacji z innym tłem, to można ją odkleić, a farbę trzeba zmywać rozpuszczalnikiem - bleee...., w domu zapach takiego paskudztwa :)

Co do przyklejania na "piankę", zawsze kleiłem na wodę, pryskałem szkło oraz folię od strony kleju i pięknie się przyklejała - chodzi o folię reklamową, dostępną w każdej firmie, która robi reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzisiaj mam wolne (w końcu) tak wiec jak się troszkę ściemni to wsadzę pierwsze zdjęcie baniaka, mam nadzieje, że nie zawiodę Was za bardzo, ale myślę też, że będziecie wyrozumiali bo troszkę mało roślin - ale widzę, że zaczynają puszczać nowe listki więc to tylko kwesta czasu ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Wiem, że i tak mi się dostanie po uszach bo zdjęcie miało być dawno temu a ja się obijałem ( tłumaczę się świętami zakupami przed świątecznymi, pomaganiem w domu, tym, że się objadłem i mi się nie chciało i co tam jeszcze .... )

 

No ale zdjęcie już jest, co prawda nie jestem z siebie dumny ale mam nadzieję, że akwarium się rozrośnie i nabierze oczekiwanego efektu

 

Rybki.

-> 30 neon innesa ( będzie 150 )

-> 3 skalary ( będzie 6 )

-> 8 kosiarek

-> 1 zbrojnik niebieski ( samiczka dojdzie samiec )

 

Dołączona grafika

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...