Skocz do zawartości

2 ważne pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Przeje do rzeczy: zakupiłem pokarm dla ryb dennych TETRAPLECO WAFER kiryski wcinają go aż miło a zbrojniki złote nawet go nie ruszają. I tutaj zwracam się do Was abyście polecili mi jakiś pokarm dla glonków czytałem że są jakieś specjalne tabletki do przyklejania na szybę akwa wtedy myślę że glonki sobie nareszcie pojedzą:)

 

Drugie pytanie dotyczy płynnego CO2

Czy warto w to zainwestować ? bo zauważyłem że moje roślinki w ogóle nie rosną a chyba by był to najlepszy nawóz dla nich.

Chyba że znacie jeszcze jakiś dobry nawóz dla roślin akwariowych

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego to nie poradzę,bo nie wiem.

 

Jesli chodzi o Easy carbo,bo chyba to masz na mysli,to u mnie akurat się sprawdza. Mam w akwa 112 litrów 2 świetlówki po 18 W,czyli wiadomo-nie najlepsze oświetlenie i myslę,ze tylko dzięki Easy Carbo roślinki rosną jak głupie-wszystkie,nie mam rośliny która by mi nie rosła. W podłoże jeszcze dałam kulki gliniano-torfowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zbrojników to zapewne masz jeszcze młode okazy które wolą żywić się celulozą z korzeni, oraz glonkiem niż takowym pokarmem.

Dopiero podrośnięte osobniki zaczynają podjadać takowe przysmaki, bynajmniej tak było zawsze u mnie ;), no chyba że nie masz żadnego korzenia czy też roślinek to w tedy nie mają wyjścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie dotyczy płynnego CO2

Czy warto w to zainwestować ? bo zauważyłem że moje roślinki w ogóle nie rosną a chyba by był to najlepszy nawóz dla nich.

Chyba że znacie jeszcze jakiś dobry nawóz dla roślin akwariowych

 

A to już zależy od Ciebie? jaka wybierzesz drogę.Wielu akwarystów przyczepi się do Ciebie gdy wlejesz uzdatniacz do wody,pisząc że nie stosujemy chemii.Ale Ci sami za chwilę podpowiedzą Ci jaki lać sole ,nawozy,EC każdego dnia by na koniec tygodnia spuścić 30% w kibel i już taka chemia jest trendy ,tylko w tym wszystkim jest taki haczyk że zapomina się o rybach, ważniejsze jest tło i rośliny. Przede wszystkim to są wysokie koszty utrzymania takich zbiorników.

Rośliny pozyskują węgiel z CO2 rozpuszczonego w wodzie i z wodorowęglanów.

Chcesz zakupić EC- Aldehyd glutarowy po co ?bo jest taka moda,zrób lepiej bimbrownię.

Szanuj zdrowie aldehyd glutarowy wywołuje astmę już gdzieś widziałem na ten temat doniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa przesądzona :)

Właśnie jadę do sklepu po EC :)

Ciekawe jakie będą efekty :)

 

A co do glonków to na razie dam sobie spokój i nie będę mu kupował specjalnego jedzonka :)

 

Niestety nie dostałem EC muszę poczekać do niedzieli i myślę że na giełdzie na pewno dostane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...