Jump to content
Sign in to follow this  
Madzik

Podłoże.

Recommended Posts

Szukałam po tematach ale nie znalazłam odpowiedzi.

Chciałabym podłoże dobre dla roślin i ryb dennych o kolorze czarnym. Do tego cena max. 3zł za kg. Chciałam kupić czarny piach kwarcowy: http://motoallegro.pl/piasek-kwarcowy-c ... 32785.html ale podobno będzie zły dla roślin. Czy tak jest i dlaczego? Pod to miała być ziemia stawowa .

A i ile podłoże trzeba do akwarium 112l standardowego. Wyliczyłam że na warstwę 5-6cm starczy 14-16kg.

16 kg podłoża starczy spokojnie ;) A na podłoże JBL Manado, wprawdzie nie jest czarne i cena przekracza ponad 3zł (ok. 4,2 za litr) A do tego baniaczka wystarczy spokojnie 10l ;)

Ale czy te piach będzie ok? ;) Czy to się łączy czy daje się tylko to JBL?

O piachu pewnie słyszałaś, że robią się strefy beztlenowe itd ;) Nie powiem nic na ten temat, bo nie mam roślin w piachu. IMHO to jest ściema lecz nie będę tego kwestionował ;)

Może być sam JBL ;)

A te... IMHO to co to jest? Ten piach ma dosyć sporą granulacje: 0,8-1,2 mm. Od jakiej granulacji rośliny się trzymają? ;)

Ja bym sugerował ten czarny bazalt, pod to wysypać ziemie do kiatwów doniczkowych, w to wepchnąć kulki gliniano torfowe i podłoże powinno być wg. mnie idealne dla roślinek.

P.S do tego oczywiści dochodzi sprawa oświetlenia. Jakie posiadasz na chwilę obecną?

Będę miała kiryski więc bazalt nie wchodzi w grę. Oświetlenie standardowe ale rośnie przy nim pięknie rużdżyca, duża Cryptocoryna, 2 różne Anubiasy, Bacopa i nie proszony gość-rzęsa wodna. W tym piachu jest dosyć spora granulacja: 0,8-1,2.

Witam serdecznie :)

Mój znajomy ma bazalt i też ma kiryski powiem Ci że radzą sobie świetnie nie ma żadnych skaleczeń otarć itd.

Dlatego u siebie tez zastosowałem bazalt i tez dam kiryski jak zbiornik już dojrzeje aczkolwiek zdania o bazalcie i kiryskach są podzielone ja mówię tylko jak jest u mojego znajomego

Pozdrawiam

Słyszałam raz jak ktoś miał bazalt i pigemje i nic się nie stało bo to duży kamol dla takiego maleństwa ale ja chce Pandy a one są już większe. Jenak boję się zaryzykować. ;)

Niestety na dzień dzisiejszy nie posiadam betoniarki. :P

Nie sądzę, żeby bazalt mógł zaszkodzić kiryskom. Sam posiadam w zbiorniku bazalt, i od roku nie zauważyłem żadnych skaleczeń u tych rybek, a co najważniejsze wąsiki mają one całe.

Kirysy Pstre dosyć sporych rozmiarów

No cóż piach zamówiony.

A co pod piach. Gdy szukałam coś o podłożu i LT to ktoś pisał że bardzo dobrze sprawdza się ziemia stawowa. Czy to prawda?