Jump to content
Sign in to follow this  
Abramiss

200l skalary + reszta

Recommended Posts

Za tydzień kupuję większe akwarium(100/40/50) i mimo długich zastanowień nie umiem sprecyzować obsady. Na dzień dzisiejszy mój pomysł wygląda tak:

6x skalar( pod dobraniu się w pary zostanie jedna para) Skalary są priorytetem więc mógłbym zmienić wszystko poza nimi :P

mieczyki harem 1 + 3

molinezje harem 1 + 3

p.kakadu harem 1 +3

4 młode zbrojniki niebieskie ( docelowo para)

8-10 kirysków panda

Początkowo chciałem jeszcze harem prętników karłowatych ale boje się ,że z tą obsadą i tak będzie już rybkom ciasno. Jakie są wasze opinie na ten temat.

Co byś proponował oprócz neonek i w jakich ilościach ? Byłbym wdzięczny gdybyś uzasadnił czemu nie brać mieczyków i molek :)

Właśnie też się zastanawiam nad razborami a co do kardynałków to chyba za ciepłą by miały wodę bo będzie około 26 stopni.

to może razbory hengela albo klinowe ? ewentualnie galaxy ? ;)

ewentualnie galaxy ? ;)

Galaxy + skalary = ...

Brałbym raczej klinowe bo dość duże.

Rafi, dlaczego uważasz, że molinezje i mieczyki się nie nadają? Nie jestem jakimś wielkim specem od obsad ale myślę, że to trochę naciągane. Na harem jednego z tych 2 gatunków miejsca powinno starczyć. W końcu takie molinezje, nie dość, że co miesiąc "produkują" żywy pokarm, na który na pewno połakomi się większość obsady, to zjadają niektóre rodzaje glonów. Oprócz tego są bardzo sympatycznymi rybkami.

Może napisałeś tak z jakiegoś konkretnego powodu? Mógłbyś mnie (nie tylko mnie ; p) oświecić? Bo tak na prawdę to już pytam prawie z samej ciekawości ;p

A co do rybek stadnych, to może niewielkie stadko żałobniczki albo danio? Nie wiem czy pasują ale jakoś tak na myśl mi przyszły :P

Mnie również to dziwi że prawie zawsze żyworódki są odrzucane. Danio-niższa temperatura.

Ja proponowałabym ok. 19 sztuk Rhodostomusa.

Rafi, dlaczego uważasz, że molinezje i mieczyki się nie nadają? Nie jestem jakimś wielkim specem od obsad ale myślę, że to trochę naciągane. Na harem jednego z tych 2 gatunków miejsca powinno starczyć. W końcu takie molinezje, nie dość, że co miesiąc "produkują" żywy pokarm, na który na pewno połakomi się większość obsady, to zjadają niektóre rodzaje glonów. Oprócz tego są bardzo sympatycznymi rybkami.

Może napisałeś tak z jakiegoś konkretnego powodu? Mógłbyś mnie (nie tylko mnie ; p) oświecić? Bo tak naprawdę to już pytam prawie z samej ciekawości ;p

Mógłbym ;) Kwestia gustu. Ja nie za bardzo lubię takie żyworódki zwłaszcza odmiany hodowlane. Akwarium ma być wycinkiem natury w naszym domu a takie molki i mieczyki są stworzone przez człowieka jak gdyby a nie przez naturę. Akwarium z takimi niesamowitymi rybami jak jakieś kąsaczowate i jakieś pielęgniczki i zbrojniki nagle według mnie traci na wartości jak pojawi się jakąś taka ryba. Rozumiem jak gdyby była jakaś to czysta wyselekcjonowana odmiana jak np. odmiana KOI mieczyka a nie takie za 2,50 zł. "kundle" że się tak wyrażę. To moje zdanie i każdy może powiedzieć przecież coś innego.

Co do pokarmu mogą go "produkować" w innym akwa a nie też zajmować miejsca w akwarium ogólnym.

A według mnie to ryba tak samo ważna jak inne oraz ma takie samo prawo do godnego życia. Ja nie wyobrażam sobie akwarium bez żyworódek, są bardzo sympatyczne, ciekawe i po prostu ładne. ;)

Rzecz gustu, według mnie miejsce w akwarium zajmują nie potrzebnie np. Innesy.