Skocz do zawartości

Jakiej wielkości są krewetki Red Cherry??


Cloe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj (nareszcie!) doczekałam się dostawy krewetek do zoologicznego i zaskoczyła mnie ich wielkość... krewetki Amano miały nie więcej niż 2 cm, a inne jeszcze mniej... Sprzedawczyni powiedziała, że one mogą jeszcze minimalnie tylko urosnąć. Nie było wśród nich red cherry i chciałam się zapytać jakiej one mniej-więcej są długości, tzn. ktoś mi powidział, że dorastają do ok. 3 cm, a myślę, że tyle jest wystarczająco, aby nie zostały uznane za deser przez moje gupiki pawie oczko.

 

Jeszcze jedno ;p : czy ilustracja, przedstawiająca krewetkę r.ch. jest autentyczna, czy ktoś pofantazjował ;p? Zdjęcie pochodzi z katalogu sklepu zoologicznego KAKADU ;)

 

Atreyu: Pytanie o krewetki, a to dział "ryby" - przenoszę.

post-6814-13685161192163_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychaj, mam dosyć postów, typu "wujek Google nie gryzie". Żałosne. Bo ja taka głupia niby jestem? szukałam i znalazlam, ale chcialam się tylko upewnić ...

Pytałaś się więc otrzymałaś odpowiedz, a jeśli boli Cię krytyka innych to po co rejestrowałaś się na forum ? To, że jesteś kobietą nie znaczy jednocześnie, że powinnaś się unosić ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje redki dorosłe są od 1,5cm (samce) do 2 góra 2,5cm (samice). Jak kupowałam w sklepie to były jeszcze mniejsze.

Wow :/. Extra... Mam nadzieję, że moje gupiki ich nie zeżrą ;p dobra, koniec tematu. A co do ZAPALEŃCA, to to, że jestem "kobietą", jak to nazwałeś, nie ma nic do rzeczy. Zwyczajnie już któryś raz z rzędu ktoś mi pisze takie, no, takie "coś". A to niczego nie wnosi. A tak wgl, to miałam wtedy kiepski humor i się na wszystkich wyżywałam tamtego dnia ;p sorki ;) chodziłam zła i wszystkich na około, no, "ładnie" mówiąc opieprzałam ;):) Mam nadzieję, że się nie gniewacie ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jestem zły. A tak jak już Ci mówiłem nie martw się, Pawie oczko nie należy do agresywnych, przecież nie rosną wiele więcej niż te krewetki, nie są także drapieżne wręcz przeciwnie, bardzo towarzyskie. Z nimi jest tylko jeden problem, a mianowicie mnożą się na potęgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie przekonuję się o tym już od września ;) ;p. Na początku odławiałam młode, ale teraz uznałam, że będę je poddawać "naturalnej selekcji", jak ja to nazywam, bo mam za małe akwa do trzymania takiej liczby ryb, a na dodatek nikt ich nie chce przyjąć ;p. Krewetki też podobno mnożą się na potęgę :/. Ale są mniejsze i może w ich przypadku będzie to inaczej ;) Moje gupiki nie wykazują żadnych tendencji do bycia agresywnymi ;) Tylko narybek (o ile można je jeszcze tak nazywać) jest bardzo żwawy i nigdy się nie meczy ;p, a podobno krewetki boją się takich "nadpobudliwych" rybek, czy to prawda ;p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że lubią spokój a ciekawskie rybki będą im dokuczać, ale jeżeli zrobisz jakieś kryjówki np. korzeń albo kamienie jakieś większe to będą miały gdzie się schować, a i jeszcze jedno, krewetki uwielbiają mchy i gałęzatki bo tam rozmnażają się i mają poczucie względnego bezpieczeństwa.

PS. Miałem krewetki Amano ale wykończyły je nerwy, neonki były niemi zaciekawione i szturchały je, i krewecie dostały zawału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh :/. Ja właśnie o mech staram się już też tak długo jak o krewetki ;p. Jedna sprzedawczyni w zoologicznym powiedziała mi, że oni nie sprowadzają, bo mech jest bardzo drogi i nikt go nie chce kupować :/. Nie prawda, ja chcę ;) miałam jej powiedzieć, żeby zamówiła chociaż dla mnie ;p, bo nigdzie nie mogę dostać ;p. ost. pytałam się jej, jakie krewecie będą mieć w ten piątek, a ona na to "zależy, co jest na hurtowni" :/ super. a jeszcze jedno: krewetki filtrujące różnią się czymś od krewetek red cherry? no poza tym, że są większe ;) a przecież oba gatunki lubią sobie "wysprzątać" akwa ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrujące trochę inaczej pobierają pokarm tzn. łapią zawiesinę z wody za pomocą swoich "parasolek". Uwielbiają siedzieć przy filtrze. No i ich raczej nie uda ci się rozmnożyć. Natomiast redki mnożą się prawie jak gupiki :D poza tym wydaje mi się, że filtrujące są trochę bardziej wymagające co do parametrów wody. Mi niestety udało się utrzymać filtrująca tylko ok. 2 miesiące i padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc będę nie ugięta i będę się BIĆ O RED CHERRY ;p. Ost. jak pojechałam je wreszcie kupić, okazało się, że większość została wykupiona już pierwszego dnia, tzn. dzień wcześniej :/. Teraz ja MUSZĘ być pierwsza, bo mnie wysadzi ;p :twisted: w końcu "poluję" ma nie już od prawie miesiąca i dłużej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie kupisz krewetek na allegro? Jesteś z okolic krakowa to tu masz aukcję tu są akurat babaulti http://allegro.pl/caridina-cf-babaulti- ... 12658.html, jak dla mnie to to jest strasznie tanio, możesz sobie je odebrać a jak nie to tu masz aukcjie z red cherry http://allegro.pl/krewetki-red-cherry-f ... 31932.html. A co do mchów to tak jak z krewetkami, też możesz kupić na allegro. Tu masz link: http://allegro.pl/mech-stringy-moss-sup ... 94747.html. Na allegro wyjdzie cię dużo taniej niż w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandy29, za ile kupiłaś krewetki?? o.O Ja właśnie wczoraj kupiłam (Wee ^^ x1000) za... 10 zł! A inne, mniejsze, kosztowały nawet 15 zł. Masakra :/. Ale i tak jestem zadowolona, chociaż nie było red cherry. Kupiłam Amano, 4 sztuki. Tylko wczoraj o mało nie zemdlałam, jak zobaczyłam leżącą na podłodze krewetkę :/. Zwyczajnie cwaniak wyspinał się po filtrze i wypadł przez otwór na kable... Potem jak starałam się ja złapać, strasznie się szarpała, wskutek czego mam teraz 3 krewecie T_T...

 

A no właśnie ;p, mam sporo pytań odnośnie otoczenia krewetek i ich samych ;). Zamęczę Was, wiem ;p.

 

1. Czy "osowiałość" u samca to oznak jakiejś choroby (cały czas siedzi pod korzeniem i od czasu do czasu coś tam zajada...)?

2. W jakiej temp. rozmnażają się Amano i wgl jakie potrzebują parametry do tego?

3. Czy, gdybym na przyszłość, chciała dokupić Crystal Red, to czy moje gupiki p.oczko nie zrobią im krzywdy?

4. Mam problem z karmieniem kreweci ;p, bo gupiki bez przerwy podjadają im karmę. Co zrobić??

5. Jak podawać banana krewetkom? Na surowo, czy musi być ugotowany?

6. Czy taki "posiłek" nie zaszkodzi gupikom ;p?

 

Uhh... Jeśli kiedyś moje beznadziejne pytania przerosną któregoś z Was to pisać ;p , bo na pewno za, hmm, parę minut znajdą się nowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj... no to nieźle... W sklepie redki po 6 zł, amano po 7 zł sztuka w moim mieście. Na allegro redki i babaulti po 1 zł i gratisy oczywiście ;)

 

1. Moje krewetki są i cały czas ruchliwe. Jak miałam jedną w 112l to się cały dzień chowała i nocą wychodziła. Teraz w krewetkarium jak jakaś jest mało ruchliwa to zazwyczaj w niedługim czasie szlak ją trafia.

2. Nie wiem dokładnie, ale do odchowania larw jest potrzebna słonawa woda, więc dość trudno je rozmnożyć. Niemniej jednak niektórym się udaje rozmnożyć je w warunkach domowych.

3. Dużym nie powinny. Mogą trochę małe gonić, ale jak będzie dobrze zarośnięte to będzie ok. Ale chcesz red cherry czy crystal red? Bo CR są trudniejsze w hodowli.

4. Daj więcej niż rybki zjedzą. Zresztą amano uwielbiają glony, a te pewnie masz. Kup dodatkowo gałęzatkę. Gupiki jej nie tkną, a krewecie będą miały wypas.

5. Jak ugotujesz banana to ci się rozciapcia. Wystarczy sparzyć go wrzątkiem. I nie trzymaj go dłużej niż dwa dni jak go nie zjedzą, bo woda strasznie mętnieje.

6. Myślę, że nie.

 

Ps.: Kto pyta nie błądzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...