Skocz do zawartości

(niby) agresja pielegnic


Sławek121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczow.

czytalem troche na temat pielegnic i podobno sa to niesamowicie agresywne ryby. Mam pytanie jak wytłumaczycie zachowanie moich pielęgnic w akwarium ogólnym (miedzy innymi z gupikami, mieczykami i neonami), konkretnie chodzi mi o to, ze wszystkie te ryby sie tolerują. jedyna agresja to między osobnikami tego samego gatunku. dodam, ze moje severum mają ok. 10cm, czyli nie sa jeszcze dorosle. czy z wiekiem to sie zmieni? czy jezeli mialyby byc agresywne to bylyby juz teraz?

 

Edit:

 

może ktos ma podobne doswiadczenia i stereotyp o agresji pielegnic to tylko mit?

Atreyu: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje severki są jeszcze małe i pewnie od początku trzymane z gupikami i neonami, to tylko przez ten fakt masz jeszcze neony i gupiki.Ale wątpię by w przyszłości nie potraktowały tych ryb jako pokarm.Między sobą są zaczepne,nawet dobrana para potrafi przed tarłem trzymać się godzinami dosłownie za "pyski"aż do pozdzierania naskórka.Oczywiście podczas tarła nie dopuszczą żadnej innej ryby i w tedy są zagrożeniem dla innych nawet dużych ryb jak mieczyki.Dodam Ci że swoje dokarmiam ,narybkiem głównie swoich karasi (takich do do 5cm) z oczka oraz gupikami i platkami.W prowadzenie natomiast obcej nawet dużej ryby do dorosłych severek nie zawsze się udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...