Skocz do zawartości

sztuczne roślinki - czym je czyścić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar zabrać się do wyjęcia roślinek z mojego akwarium ponieważ są już bardzo zarośnięte glonami, z mojego doświadczenia wiem że ciężko się myje takie roślinki.. Mam pytanie do was może macie jakieś sprawdzone sposoby na mycie roślinek czym je myć ? aby wyglądały jak nowe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodzi że nie chce się bawić w żywe roślinki bo to są same wydatki nawozy, i inne środki chemiczne wolę sztuczne chociaż gorzej wyglądają ;p Tylko czym je wyczyścić :( ?

 

Edit

już kiedyś próbowałem do wrzątka wrzucić to się odkształciły i powykręcało je.. a niektóre wyblakły.. i tylko do kosza ich można było wywalić ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodzi że nie chce się bawić w żywe roślinki bo to są same wydatki nawozy, i inne środki chemiczne

Hmm... ciekawe jakie. Ja kupiłam nawozy na allegro 10zł z przesyłką, które starczą mi na rok stosowania w 112l akwa. I wszystko pięknie rośnie. O wyższości żywych roślin nad sztucznymi nie będę pisać...

 

A co do czyszczenia to może gąbeczka do naczyń (nowa oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zabrać się do wyjęcia roślinek z mojego akwarium ponieważ są już bardzo zarośnięte glonami, z mojego doświadczenia wiem że ciężko się myje takie roślinki.. Mam pytanie do was może macie jakieś sprawdzone sposoby na mycie roślinek czym je myć ? aby wyglądały jak nowe :roll:

Jasio ja i ciebie przepraszam ;) ,ale do licha o jakim ty doświadczeniu opowiadasz. :zamieszany:

Jak byś miał jakiekolwiek ,to byś wiedział ,że nie stosujemy żadnych roślinek sztucznych ,ani inne akcesoria ,które nic nie wnoszą do akwarium jeśli chodzi o poprawę jakości wody itd.

Nie czyść tych roślin,tylko je wywal z akwarium,a w ich miejsce daj sobie żywe.Na pewno wyjdzie z korzyścią dla mieszkańców twojego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kiedyś miałem akwarium jakieś 2-3 lata temu i tak mi zarosły glonami że mi się już nei chciało czyścić bo się nawet za bardzo nie dało ich wyczyścić ;p skorą są w sprzedaży to można je stosować prawda ! :)

 

właśnie o to chodzi że nie chce się bawić w żywe roślinki bo to są same wydatki nawozy, i inne środki chemiczne wolę sztuczne chociaż gorzej wyglądają ;p Tylko czym je wyczyścić :( ?

 

Edit

już kiedyś próbowałem do wrzątka wrzucić to się odkształciły i powykręcało je.. a niektóre wyblakły.. i tylko do kosza ich można było wywalić ;p

A co to za nawozy kupiłeś ? w ogóle co się daje do żywych roślin pewnie i podłoże inne musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorą są w sprzedaży to można je stosować prawda ! :)

 

Nie prawda, są w sprzedaży, bo dzięki nim producenci zarabiają. Nie wszystko, co jest w sprzedaży jest bezpieczne i można to bez obaw stosować/używać. Sztuczne roślinki roślinki są niebezpieczne dla ryb.

Co do tematu, to spróbuj może jakąś szorstką gąbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakieś informację (litraż, oświetlenie, podłoże) o zbiorniku to Ci doradzimy jakie roślinki nadają się do takiego litrażu, z takim światłem.

bo kiedyś miałem akwarium jakieś 2-3 lata temu i tak mi zarosły glonami że mi się już nei chciało czyścić bo się nawet za bardzo nie dało ich wyczyścić ;p skorą są w sprzedaży to można je stosować prawda ! :)

 

Skoro masz taki problem z glonami, to szukaj przyczyny, a nie idziesz na łatwiznę i kupujesz sztuczne roślinki.

Kule też są w sprzedaży, a są bardzo złe dla ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak już odstając od tematu.. Czy musowo coś dawać pod żwirek ? czy mozna na samym żwirku sadzić te rośliny żywe ? tzn na żwirku naturalnym rzecznym bo taki mam u siebie w akwarium ?

 

Edit:

Mam 60 Litry akwarium + pokrywa 1x15w a żwirek mam naturalny rzeczny kupiony w sklepie zoologicznym coś takiego http://allegro.pl/zwir-akwarystyczny-plukany-3-4mm-gratisy-i1343652501.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanowiłem i może jednak bym spróbował tych żywych roślin ale mam pytanie jak się sadzi takie roślinki i jakie nawozy dawkowanie itd ? dodam że na początek będą roślinki takie jak

- wgłębka wodna, rogatek sztywny, pistia rozetkowa, rzęsa wodna, Gałęzatka kulista, moczarka kanadyjska i jakiś mech :P

 

napisze mi ktoś jakie nawozy muszę kupić i jak to się dawkuje czy rybom nic nie grożą nawozy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nawozy do tych roślinek co wymieniasz ,to proponuje ci zakupić sobie potas i symfonię złota.Wszyscy to stosujemy więc i ty popróbuj.

Oprócz dobrego nawożenie nasze roślinki potrzebują jeszcze prawidłowego oświetlenia i proponuję ci abyś troszeczkę o tym poczytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech będzie zaryzykuje ;p a czy te dwa nawozy co podałeś czyli symfonię złota i potas można również dawać na inne roślinki ? i czy wystarczy tylko te dwa nawozy podawać ? bo nie lubię się bawić w te nawozy itd bo to zawsze się z kosztami wiąże i dlatego miałem sztuczne roślinki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...