Skocz do zawartości

dojrzewanie akwa


Dragon23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, jeszcze jedno.Kupiłem już krewetki, i razem z nimi sprzedawca dał mi jakąś roślinkę.Chyba mech jawajski.Czy on się rozrośnie?

Dla ścisłości: pierwszy post jest z 2 grudnia, dziś jest 11 - akwarium założyłeś wcześniej niż temat? Bo jeśli nie to akwarium dalej nie dojrzałe i nie powinno być w nim krewet. ;)

 

Co do mchu - rozrośnie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno.Kupiłem już krewetki, i razem z nimi sprzedawca dał mi jakąś roślinkę.Chyba mech jawajski.Czy on się rozrośnie?

Dla ścisłości: pierwszy post jest z 2 grudnia, dziś jest 11 - akwarium założyłeś wcześniej niż temat? Bo jeśli nie to akwarium dalej nie dojrzałe i nie powinno być w nim krewet. ;)

 

Co do mchu - rozrośnie się.

Wiesz atreyu, nie uwzględniłeś tego, że mam jeszcze inne akwaria :roll:;) .Nawet lepiej, że akwarium jeszcze nie dojerzało, bo trochę boję się trzymać krewetki z bojkiem, bo one są bardzo małe, i muszą przejść jeszcze niejedną wylinkę :) .Jak dorosną, to boj nie będzie się ich czepiał. (wiem to z praktyki :zamieszany: ).Jestem pewien, że boj będzie z kreweciami, bo założyłem temat o mojej obsadzie do tego akwarium, i raczej nie zamierzam jej już zmieniać. (http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=101&t=24732)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przed domem srebrny samochód.

Jak myślisz nadaje się do moich potrzeb?

 

Dałeś nam dokładnie tyle informacji i oczekujesz odpowiedzi...

Nie znasz się - ok, ale powinieneś wiedzieć co kupiłeś.

Pierwsza bała świetlówka to pewnie daylight 6500K, a druga to jakaś roślinna.

Czy wystarczy? Zależy jakim roślinom i jakiej te świetlówki są mocy [lub prościej - długości bo to powiązane].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dobra przyznaję, za durzo wymagam ;) , sorry. Co do pierwszej świetlówki-nie mylisz się. Widnieje na niej napis daylight 6500K. Na drugiej napis jest niestety zatarty, i go praktycznie nie widać.

Nie znasz się - ok, ale powinieneś wiedzieć co kupiłeś.

Całe akwarium, razem ze sprzętem i pokrywą było używane, więc nie miałem większego wyboru :roll:

Czy wystarczy? Zależy jakim roślinom i jakiej te świetlówki są mocy

Moje rośliny:gałęzatka, kilka gałązek moczarki kanadyjskiej, i mech jawajski.Z tego co widzę rośliny trzymają się bardzo dobrze a nawet z dnia na dzień wyglądają coraz piękniej :) .Świetlówka roślinna ma chyba moc 20wat (nie jestem pewien, z powodu zatartego napisu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiej świetlówki, tak gdybam tylko - nie mam Groluxa, ale po barwie jaką podobno ma strzelam że to właśnie ta świetlówka.

Moje rośliny:gałęzatka, kilka gałązek moczarki kanadyjskiej, i mech jawajski.Z tego co widzę rośliny trzymają się bardzo dobrze a nawet z dnia na dzień wyglądają coraz piękniej :) .Świetlówka roślinna ma chyba moc 20wat (nie jestem pewien, z powodu zatartego napisu)

Powiem Ci tak - jeśli wszystko rośnie, glonów nie ma, to znaczy że światła wystarczy.

Zresztą to zielsko co masz daje spokojnie radę nawet na standardowym oświetleniu.

Świetlówka roślinna, jeśli jest tej samej długości co daylight musi mieć tą samą moc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...