Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie Gurami


SidNorth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Mam pytanie dotyczace moich Gurami Zlotych/Pomaranczowych (Red Honey Gourami).

 

Otoz w niedziele i poniedzialek zaobserwowalem u nich dziwne zachowanie.Dwa z nich zaczely plywac blisko siebie,ocierac sie o siebie,dotykac "czulkami" i obracac razem w kólko.W dodatku calowaly sie pyszczek w pyszczek,i delikatnie sie uderzaly o siebie,tak jakby chcialy sie podgryzc,ale nie celowaly w pletwy tylko w bok,i robily to delikatnie.W momencie jak inne Gurami podplywaly (mam ich razem 4) jedno z tej parki przeganialo reszte.

 

Nie wiem,czy to samiec i samica,ale jedno jest smuklejsze,a drugie troszke grubsze.To smuklejsze przeganialo inne ryby.Czy to oznacza,ze to parka sie dobrala i sie razem wdziecza do siebie?Jesli tak,to czy jest szansa na ikre??I na jaki miesiac przypada u Gurami tarlo?

 

Kiedy obserwuje je rano lub w dzien,nic sie nie dzieje,parka sie nie wdzieczy do siebie,tylko wszystkie 4 spokojnie plywaja,zeruja na dnie,skubia roslinki z babelków,powoli i spokojnie plywaja, itp itd.Trzymaja sie blisko siebie,i nic sie nie dzieje.

 

Czy moge prosic o wyjasnienie tego zachowania + odpowiedz na moje pytania?

 

Acha,i przepraszam za brak polskich liter,ale przebywam w Anglii i nie posiadam polskiej klawiatury.

 

Pozdrawiam!

 

Slaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwuj płetwę grzbietową.

Samiec gurami ma ja dłuższą od samicy i zaostrzoną, a samica ma krótką i zaokrągloną.

Moje gurami tez tak robiły a mam mieszane płcie i żadnej ikry z tego nie było. Czy to są jakieś nowo zakupione gurami ? Bo moje na początku tak robiły, ale po jakimś czasie przestały i już nie zaobserwowałam takiego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami złotych nie posiadam.Mam dwuplame.Przy dwuplamych zaloty to dłuższy taniec.Przy starszych osobnikach trwa kilka godzin.Po zalotach cisza.Całowanie się pyszczek w pyszczek to zachowanie gurami całujące.I nie zawsze znaczy dobry zamiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zachowanie ryb wskazuje na to, że to parka. U Gurami tarło jest bardzo efektowne i warto do niego doprowadzić nawet jeżeli z różnych względów nie uda Ci się odchować młodych. Po prostu jest na co popatrzeć. Tak jak Wilczyca napisała wcześniej samiec ma dłuższą i ostro zakończoną płetwę grzbietową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...