Skocz do zawartości

moge włożyć kamień z podwurka do akwarium 25l??


Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowo zrób test z octem. Jak polejesz kamień octem i będzie się pienił to nie możesz do wrzucić do akwa. Po teście oczywiście wypłucz porządnie albo wygotuj.

Dlaczego nie może go wrzucić?

 

Czytałam o tym w wielu miejscach. Generalnie chodzi o to, że jeśli skała reaguje z octem to na bank będzie zmieniać parametry wody. Na ten temat np. pisała ewwa: viewtopic.php?p=12503#p12503

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam o tym w wielu miejscach. Generalnie chodzi o to, że jeśli skała reaguje z octem to na bank będzie zmieniać parametry wody. Na ten temat np. pisała ewwa: viewtopic.php?p=12503#p12503

 

No tak. Będzie zmieniał parametry wody. Będzie ją zatwardzał i podnosił pH. Tylko skąd ty wiesz jakie tam ryby będą pływały, może takie które lubią twardą wodę. ;)

 

jeżeli kamień wejdzie w reakcję z octem to jak wrzuci do akwarium to za tydzień, góra dwa będzie miał mleko zamiast wody

Jak nie wiesz, to nic nie pisz jak masz pisać głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goń się. nie jesteś alfą i omegą każdy dzieli się swoimi doświadczeniami, skoro masz inne to je przedstaw, a nie podważaj moich.

 

mod: proszę o hamowanie swoich emocji, i wyrażanie się w sposób kulturalny. Jeśli masz uwagi do jakiegoś użytkownika to napisz mu to na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Będzie zmieniał parametry wody. Będzie ją zatwardzał i podnosił pH. Tylko skąd ty wiesz jakie tam ryby będą pływały, może takie które lubią twardą wodę. ;)

 

I tu przyznam Ci rację, nie zapytałam o ryby tylko pomyślałam zapobiegawczo :) Jeżeli będzie miał ryby, które faktycznie lubią twardą wodę to skałki będą ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goń się. nie jesteś alfą i omegą każdy dzieli się swoimi doświadczeniami, skoro masz inne to je przedstaw, a nie podważaj moich.

 

Widzisz dzieciaku ja akurat mam takich kamieni pełno. Akurat malawi potrzebuje wysokiego pH. i jakoś mleka w akwariach nie mam. Nie wiem czy ty masz jakiekolwiek doświadczenie pisząc takie głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ej, wogole nie odpowiedzieliscie mu na pytanie. ja ci odpowiadam kolego ;) :

 

mianowicie, sam posiadalem w akwarium kamien. co prawda mialem go z kaszub i jest to kamien polny. uzywac mozna go tez, jezeli grzalka ci walnie w kalendarze, ale to inna historia;] napisz na gg jak chcesz o tym pogadac 308552. a kamien dluuuuuugo gotuj w roztworze wody z sola. na 1 litr wody 1 lyzka zwyklej soli kuchennej. co jakis czas obroc kamien. przed wygotowaniem warto jest dokladnie wyczyscic go szczotka ( wtedy nie bedzie plywal w garnku w syfach). zwykla woda i sola. syp sola, szoruj szczotka, tak kilka razy. pozniej do wody. ja gotowalem swoj 5 godzin... :) ale oplacilo sie - elegancki kamyczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja śmiem twierdzić że jeśli ktoś sie pyta czy może wrzucić kamień z podwórka do akwarium to raczej nie wie nic na temat zmian parametrów wody i należało zapobiegawczo zwrócić uwagę aby to sprawdził (czyt. przyznaję rację mei i Kiryskowi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...