Skocz do zawartości

[50,4L] Brzankarium-dwa światy -ziemia kwiatowa.Akt.str23.


Bas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi kiedyś pomoglo dosadzenie roślin, ale na kilka tygodni tylko. Ale też okrzemek nie atakował wszystkiego, nie wiem jak z nawozami podczas walki z okrzemkami, osobiscie przestałem wtedy dolewać, ale nie widziałem jakieś zbytnio dużej róznicy, żeby znikały. Może coś z oświetleniem pokombinuj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mi kiedyś pomoglo dosadzenie roślin, ale na kilka tygodni tylko. Ale też okrzemek nie atakował wszystkiego, nie wiem jak z nawozami podczas walki z okrzemkami, osobiscie przestałem wtedy dolewać, ale nie widziałem jakieś zbytnio dużej róznicy, żeby znikały. Może coś z oświetleniem pokombinuj?

Ale co z oświetleniem- było 6500k, 24w to wychodziło 0,48l/w i ogólnie powinno być dobrze, a jest jak jest, więc dołożyłem 10000k i podwiesiłem belkę i zobaczymy co to da.

 

[edit]

 

Akwarium bardzo fajnie. Zmiana na wielki +.

 

Ps. Ja do tego filtra bym deszczownie dokupił, ale to twój filtr to ty decydujesz.

Mam deszczownie tylko nie podłączoną - pomyślę nad tym.

 

Gost: Nie pisz posta pod postem jeżeli nie upłynęło 24 godzin, edytuj je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś w brzankarium zapanowała jasność po 4 dniach nie świecenia światła - zaczynam od 5h i co tydzień wydłużam o 30min.

Jak na razie osad ( okrzemki) znikł z liści - zobaczymy na jak długo.

Wzmocniłem filtrację i dołączyłem do fan1 deszczownię.

Najważniejsza wiadomość to taka, że zakupiłem dziś otoski w ilości 6szt(wielkośc3cm), mam nadzieję, że:

-dobrze się zaaklimatyzują

-brzany je zaakceptują

-poradzą sobie z okrzemkami

Zakupiłem również Wąkrotka , który obecnie jest w innym akwa ale ostatecznie wyląduje u tygrysków.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Fotka z dzisiaj - cały zbiornik.

Fotki otosków porobię wieczorem to coś dodam.- otosek na kokosie w zbliżeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mała aktualizacja po miesiącu, po okrzemkach nie ma śladu wszytko ładnie rośnie, niektórym roślinką mało miejsca i postanowiły wyrosnąć ponad taflę wody.

Dosadziłem jakiś czas temu :

-limnophilie

-hydrokotyle

-flat moss na małego kokosa na próbę.

-pistię zamiast limnobium.

 

Planuję jeszcze dosadzić blyxa japonica i z przodu jako trawnik glossostigmę.

Zbiornik aktualnie wygląda tak - patrz foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinię.

Faktycznie robi się za ciasno pomału, po urlopie planuje małe zmiany, poprzycinam i poprzesadzam to co mam, coś dorzucę i przede wszystkim powalczę z trawnikiem ( chcę do tego użyć glossostigmę - zobaczymy co z tego wyjdzie ).

Brzany ładnie podrosły, a jakie są skoczne, bardzo interesuje je co się dzieje nad taflą wody, np ostatnio dorwały jakiegoś robala i zaczęły go rozszarpywać , dobrze ,że zauważyłem i go wyłowiłem, ciekawe ile takich załatwiły bez mojej wiedzy :D .

Dodaje następne foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne rybska, świetna aranżacja :) !

Długo się zastanawiałem czy to 504l czy 50,4l... wygląda na dużo więcej niż 50 litrów...

Wielkie dzięki ale jeszcze dużo pracy i pomysłów przede mną ale miło, że się podoba.

Spokojnie to tylko 50,4l ( 84x24x25 ) akurat tyle miałem miejsca i wyszedł taki jamniczek .

No rybska są naprawdę świetne, długo zastanawiałem się co w nim hodować po bojkach i bardzo się cieszę, że padło na tygryski.

Następne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wygląda ok, brzanki faktycznie to bardzo ciekawa sprawa. Mam jednak mały pomysł/sugestie, masz fajne wymiary akwa, niskie jest 25 cm, długie, do tego dosyć mocne oświetlenie (szkoda że w sumie jest belka tak wysoko - może da rade ją obinizyć), dołozyłbym Easycarbo, masz już ziemię kwatową, i mógłbyś myslę fajne trwnikowe rośliny dołozyć, obsadzić jakimiś stosunkwo wymagającymi roślinami - odcienie czerwień (rośliny które przy lepszym świetle dostają czerwonej barwy) i mógłby byc fajny rośliniak. Nie poradzę ci jakie rośliny, w nazwach itd jestem za słaby może ktoś inny. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi ale.. no trochę to widzę ale cieżko mi to "przelać" w piśmie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wszystko jest strasznie w kupie rośliny się nie wyróżniają sama zieleń a brzanki na ciemnym podłożu wyglądały by lepiej akwarium na + ze względu na te ryby które bardzo mi się podobają

Podpisuje się pod tym, jeszcze podłoże, np. Manado plus brązowe (czy jakoś tak ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wygląda ok, brzanki faktycznie to bardzo ciekawa sprawa. Mam jednak mały pomysł/sugestie, masz fajne wymiary akwa, niskie jest 25 cm, długie, do tego dosyć mocne oświetlenie (szkoda że w sumie jest belka tak wysoko - może da rade ją obinizyć), dołozyłbym Easycarbo, masz już ziemię kwatową, i mógłbyś myslę fajne trwnikowe rośliny dołozyć, obsadzić jakimiś stosunkwo wymagającymi roślinami - odcienie czerwień (rośliny które przy lepszym świetle dostają czerwonej barwy) i mógłby byc fajny rośliniak. Nie poradzę ci jakie rośliny, w nazwach itd jestem za słaby może ktoś inny. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi ale.. no trochę to widzę ale cieżko mi to "przelać" w piśmie.

Pozdrawiam

Belkę mogę obniżyć w każdej chwili bez problemu ( podwiesiłem ją ponieważ miałem ataki różnych glonów, a teraz po jej podwieszeniu jest ok, T5/24w 6500k), używam już easycarbo + żelazo + kalcium, no właśnie myślę żeby zrobić mały restart ( ale dopiero po urlopie).

Myślę nad trawniczkiem z glossostigmy i hemianthusa dużego ( myślę nad takim miksem).

Z zielskiem zrobił się mały miszmasz, muszę zrobić małą przycinkę ale brzany to lubią.

Co do podłoża to sam nie wiem, w sumie pod żwirkiem mam ziemię kwiatową (po to żeby nie wydawać kasy na drogie podłoża), która się spisuje.

Brązowe podłoża od dawna mi się podobały ale ile taki substrat wytrzyma i czy można po jakimś czasie dosadzać roślin żeby nie zrobiło się błoto.

Myślę o Aquaart AquaSubstrate ( tylko nie pro +).

Brzany również lubią po jedzeniu wyszukiwać resztek z dna i obawiam się, że mogą mulić dno.

W sumie jak bym dał w ten żwir co mam trawniczek to również mogłoby być ciekawie.

 

Więc co radzicie z podłożem?

 

Czekam z nie cierpliwością na przycinkę. Bardzo ładnie ten trawniczek, by wyglądał. Czym karmisz? Jaka jest obecna, pełna obsada?

Obecna obsada to :

-10szt brzanki sumatrzańskiej - tygryski,

-2szt brzanki sumatrzańskiej - odmiana mszysta,

-2szt brzanki różowej do oddania,

-6szt otoska.

Co do pokarmu to są to przeróżne płatki i granulaty :tropikala,sery,tetry,w tym również spirulina i 2/3 razy w tygodniu (tylko rano) podaje albo czarną larwę komara albo wodzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o podłożu, miałem na myśli np. Manado JBL, to nie jest substrat, masz już ziemię także pewnie że wsytarczy, ma fajny brązowy kolor i działa z tego co rozumiem jak ceramika (powieszchnia porowata) oraz pomaga w ukorzenianiu :).

 

Pozdrawiam

 

No rozumiem, czyli zamiast żwirku Manado JBL a pod nie ziemię kwiatową tak?

A za jakiś czas nie zrobi mi się z tego błoto?

Tak właśnie sobie myślę żeby na próbę dać to podłoże na przód i w nie dam trawniczek z Glossostigmy .

A nie lepszy byłby sam Aquaart AquaSubstrate?

Fotki na szybko z dzisiejszej przycinki.

Na pierwszym zdjęciu akwa po przycince.

Na drugim zdjęciu walka samców brzanki sumatrzańskiej.

Na trzecim zdjęciu roślinki z przycinki - były takie dwie porcje, które wylądowały częściowo w 112l i u kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o podłożu, miałem na myśli np. Manado JBL, to nie jest substrat, masz już ziemię także pewnie że wsytarczy, ma fajny brązowy kolor i działa z tego co rozumiem jak ceramika (powieszchnia porowata) oraz pomaga w ukorzenianiu :).

 

Pozdrawiam

 

No rozumiem, czyli zamiast żwirku Manado JBL a pod nie ziemię kwiatową tak?

A za jakiś czas nie zrobi mi się z tego błoto?

Tak właśnie sobie myślę żeby na próbę dać to podłoże na przód i w nie dam trawniczek z Glossostigmy .

A nie lepszy byłby sam Aquaart AquaSubstrate? ........

 

Tutaj kolega ma Manado i wygląda to OK viewtopic.php?f=22&t=31257&st=0&sk=t&sd=a&start=70, oczywiście pod spodem ziemia. Czy nie zrobi sie błoto? Nie wiem bo nigdy nie uzywałem, sądze że nie. AquaSubstrate - to jest już substrat, masz ziemię, nie szkoda kasy ;). Dużo lepsze teraz zdjęcie, bardzo fajnie wygląda Akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolega ma Manado i wygląda to OK viewtopic.php?f=22&t=31257&st=0&sk=t&sd=a&start=70, oczywiście pod spodem ziemia. Czy nie zrobi sie błoto? Nie wiem bo nigdy nie uzywałem, sądze że nie. AquaSubstrate - to jest już substrat, masz ziemię, nie szkoda kasy ;). Dużo lepsze teraz zdjęcie, bardzo fajnie wygląda Akwa.

 

Spróbuję dać manado ( w sumie nie takie drogie 3l około 22zł) pod sam trawniczek i zobaczę co będzie się działo- poszukam jeszcze o nim więcej informacji.

Czeka mnie mały restart ale dopiero w sierpniu.

Dzięki za rady- zawsze mile widziane.

Dodaje następne foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mała aktualka.

W brzankarium nastąpił mały restart.

Zmieniłem tło z zielonego na niebieskie.

Ziemię wymieniłem na nową i już mam ją na całym dnie akwa.

Żwir na razie został ten sam.

Poczekam aż wszystko się ustabilizuje i przesadzone roślinki ukorzenią się i zacznę kombinację alpejskie z trawnikiem, zobaczymy co wyjdzie.

Doszedł korzeń, którego obsadzę jakimś mchem.

Nawożenie tak jak było : Easy Carbo, ProFito, Kalium Potassium.

W obsadzie mała zmiana - doszły sumatry albinoski.

Obecna obsada to :

8x brzanka sumatrzańska - tygryski.

2x brzanka sumatrzańska - mszysta.

5x brzanka sumatrzańska - albinos.

4x otosek - 2 gdzieś zaginęły i dokupię jeszcze ze 3szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Ciebie będę musiał założyć też takiego jamnika z brzańcami :/ ;)

Tyle, że ja bym dał ciemne podłoże (aranż całkiem inny, ale nie zdradzę publicznie :P). I Zamiast otosów piskorki :)

 

Ale i tak Twoje akwarium jest mega!!!

Dla mnie na pewno na pudle z tych forumowych :)

 

Tak trzymaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Ciebie będę musiał założyć też takiego jamnika z brzańcami :/ ;)

Tyle, że ja bym dał ciemne podłoże (aranż całkiem inny, ale nie zdradzę publicznie :P). I Zamiast otosów piskorki :)

 

Ale i tak Twoje akwarium jest mega!!!

Dla mnie na pewno na pudle z tych forumowych :)

 

Tak trzymaj!

No to do dzieła, jakiś plan już masz.

Dzięki wielkie za słowa uznania, ale do mega i do pódła w tym litrażu to mi jeszcze mega dużo brakuje :D

Spróbuje jeszcze zrobić trawniczek z Glosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...