Jump to content

Proszę o pomoc i rady.

Lidka
 Share

Recommended Posts

Jakie rybki powinnam nabyć do 112l akwarium.Czytałam na jednym z postów,że sprzedawcom w sklepach zoologicznych raczej nie zależy jakie rybki można hodować, a przecież nie wszystkie gatunki można mieć w jednym zbiorniku.Czy mam rację?

Chodzi o to że nie wszystkie rybki można trzymać ze sobą, nie wszystkie się nadają do 112l, mają inne wymagania co do parametrów wody , a czasami chodzi o zachowanie biotopu.

Jakie rybki ?, a jakie ci się podobają?

112 litrów ? Kup sobie brzanki różowe są bardzo ładne i jak są w dużych stadach to naprawdę ładnie się prezentują. Do nich dokup może Danio ? Albo inne rodzaje brzanek. Tylko uwaga brzanki obgryzają innym rybom płetwy. Albo zrób harem bojowników. Albo Danio z gupikami i mieczykami.

a moze parke gurami calujacych? bardzo fajnie wyglada jak podplywaja do siebie i sie caluja. gdyby nie moje troszke przerybione akwa to z checia bym je sobie kupil. szt kosztuje ok 7-8zl wiec jest to moim zadniem oplacalny zakup. ja mam parke mozaikowych i tez jestem zadowolony. barodzo ladnie sie mienia pod swiatlo - jak hologramy na cd :)

Podstawowe pytanie jakie chcesz mieć te rybki mięsożerne czy roślinożerne.

Ja mam i mięsożerne i roślinożerne a jedzą to samo czyli mięsny jak i roślinny pokarm.

O ile płatki i granulki to roślinny pokarm.

sumy i sumy rekinie.

Gdzie sumy i sumy rekinie do 112 litrowego akwarium ? Wiesz do jakich sum rekini możesz rozmiarów urosnąć ?

Ja miałem też mięsożerne i roślinożerne ale mięsożerne głównie piranie zabijały albo papuzie zjadały.

Ja miałem 3 papuzie w 100 l akwarium miesiąc i zmieniłem jak kupiłem następne 260l

Mam 6 pyszczków wysmukłych.

Sum rekini ok15-20 cm.

Nie wiesz co piszesz, najpierw się dowiedz coś o rybach które masz, uporządkuj swoją obsadę.

Wiesz na innym forum mamy taki dział zobaczcie jaka masakra. Twój zbiornik pasuje tam jak ulał. Te pyszczaki to trzymasz do karmienia piranii ? bo myślę że długo nie pociągną, z resztą nie wiem jaki masz gatunek piranii, pewnie sam nie wiesz. Sum rekini może znasz tą rybkę pod nazwą panga? http://pl.wikipedia.org/wiki/Sum_rekini

Sum rekini dorasta do dużych rozmiarów. W małych zbiornikach niestety karłowacieje nie dorastając nawet do 15 cm.

Moje mają około 10 cm i większe raczej już nie będą. Trzymam 2 osobniki w 200 litrowym akwarium , nawet to 200 litrowe jest dla nich za małe.

Kwiatek edytuj swoje posty bo źle się ciebie czyta.

• 3 months later...

Nie jestem specem , ale polecam ci :

- ok.15 neonów innesa

- 7 kirysków pstrych

- 4 gupików (3+1)

- 1 samice bojownika syjamskiego

... i to wszystko co ci polecam :)

może parkę ramizerek , ale tego pewien nie jestem

Share

• Create New...