Skocz do zawartości

200l i twarda woda


fxxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku chcialbym sie przywitac, nie znalazlem odpowiedniego tematu, wiec:

 

Witam serdecznie :)

 

Planuje zalozyc moje drugie akwarium. Pierwsze to 112l profil, moim zdaniem dosyc udane, poza problemem z zatoczkami, ale nie walczylem z nimi :)

 

Poniewaz mam bardzo twarda wode-okolo 20 stopni GH i podobnie KH, pytam o obstawe do akwarium.

Bede zakladal 200l, podloze bedzie bazaltowe, nie bedzie to roslinniak z braku czasu, jednak 0,6W/l planuje miec i w przyszlosci CO2. Filtr-poki co bedzie FZN-3, jezeli bedzie za maly to cos sam wykombinuje. Jaka grzalke do takiego akwarium?

 

Chcialbym miec neony innesa okolo 20 szt, bojownika, 5-7 kiryskow panda/pstrych i 5-7 otoskow, do tego mam zbrojnika (niestety samego) z aktualnego akwa i trzy kosiarki-one tez zostana. Czy taka obsada ma racje bytu w jednym zbiorniku z twarda woda? Nie chce sie bawic z braku czasu w RO, kationity itp. zamiast neonow moze byc cos innego, byle male i 'lawicowe' (czy neony tak normalnie plywaja lawica?)

 

Bedzie troche korzeni, duzo anubiasow i to cos co mam na srodku ;)

 

A tak wyglada moje dotychczasowe akwarium:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie nazywa się to uzdatniacz do wody raz, dwa jak pisałeś obieg na cały dom to koszt kilu tysiów... Co do tematu grzałka 100w da rade, przy tej twardości to neony odpadają fakt w wodzie twardej wytrzymają ale ta jest ekstremalnie twarda, i co do roślin większość aż takiej wody nie lubi i po prostu nie będą rosły jedyne wyjście w twoim wypadku to filtr RO lecz według mnie przy takich parametrach wody pomyśl o malawi 200l nawet wyda. Kupujesz łupki kamienia, piasek kwarcowy i pysie w takim litrażu możesz pomyśleć nawet o 2-3 samcach nie powiem na 100% bo ekspertem nie jestem Pseudotropheus saulosi dość łagodne a samce przepiękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...