Skocz do zawartości

sztuczne rośliny


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Sztuczne rośliny to jest jakieś rozwiązanie, ale...

czy sztuczne rośliny wyglądają ładnie?

rybki będą się gorzej czuły (szczególnie te co lubią sobie czasem podskubać krzaczka :))

może warto się zastanowić nad przyczyną niszczenia roślin żywych i temu zapobiec?

 

Poza tym plastik, z którego zrobione są sztuczne rośliny nie powinien być szkodliwy dla rybek (o ile rośliny te zostały wyprodukowane z przeznaczeniem do akwarium).

 

Ja osobiście milion razy bardziej wolę rośliny żywe. Sztuczne np. się nie rozrastają i nie mają przepięknych różnych odcieni zieleni.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie trzeba uwazac na sztucne rosliny w akwariach, w ktorych trzymamy ryby bardzo ruchliwe, gdyz plastik moze je okaleczyc. Rybki takie jak betta splendens lub danio rerio sa bardzo ruchliwe i rosliny zywe w przypadku betta splendens sa bardzo wazne, gdyz stanowia kryjowke dla samiczek. Nie ma jak rosliny naturalne :D Kilka latwych w utrzymaniu gatunkow nie tylko beda ozdoba akwarium, ale i wplywaja pozytywnie na wszystkie reakcje chemiczne i biologiczne jakie zachodza w wodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

hej co do roślinek sztucznych to nie poleca a co do żywych to mogą być inne przyczyny

złe, dobranie światłą ( gzdie ustawione jest akwa jakie światło ile świeci jaka jest temperatura wody )

jakie rośliny czy odpowiednie do warunków jakie masz w akwa

 

złe podłoże , muszle zamki chemia itp od wszystkiego może być przyczyna że roślinki ci nie rosna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja nigdy nie miałem szczęścia do żywych roślin (pewnie dlatego mam teraz same sztuczne roślinki). Ale rybom to jakoś nie przeszkadza. Kiedyś nawet pojawiły się na jednej takie małe kuleczki ale że było ich tylko 3 to nawet nie sprawdzałem czy to ikra. Mój kolega też ma akwarium ze sztucznymi roślinkami i też ładnie wygląda.

 

Kiedyś kupiłem w sklepie akwarystycznym roślinkę, a potem zorientowałem się że taką samą moja mama ma w doniczce. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL :D

Szyma nie przesadzasz?

Nie wyrzucaj zywych roslin - naucz sie o nie dbac a wszystko bedzie ok :)

Wybaczcie za to miałem na myśli sztuczne roślinki :o no tak niekiedy bywa co innego się mówi a co innego pisze.

 

Ja nigdy nie miałem szczęścia do żywych roślin (pewnie dlatego mam teraz same sztuczne roślinki). Ale rybom to jakoś nie przeszkadza. Kiedyś nawet pojawiły się na jednej takie małe kuleczki ale że było ich tylko 3 to nawet nie sprawdzałem czy to ikra. Mój kolega też ma akwarium ze sztucznymi roślinkami i też ładnie wygląda.

 

Kiedyś kupiłem w sklepie akwarystycznym roślinkę, a potem zorientowałem się że taką samą moja mama ma w doniczce. xD

Kolego kup sobie nurzańce na pewno ci urosną!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...