Jump to content

Obsada 260l

phoxx
 Share

Recommended Posts

Witam, mam akwarium 260l, obecna obsada to:

10 bocji siatkowanych

6 kosiarek prawdziwych

6 kosiarek fałszywych

Akwarium jest mocno zarośnięte kryptokorynami, ryby przebywają na dnie, mają wiele miejsc żeby się schować.

Zastanawiam się nad gatunkiem który pływałby w toni. Dawniej miałem molinezje, mieczyki, gurami, skalary. W akwarium jest dużo miejsca do pływania, a dno jest mocno zarośnięte.

Wyłapać kosiarki (fałszywe bym oddał) będzie bardzo ciężko. Trzeba spuścić całą wodę wtedy się uda. Zostały kupione omyłkowo.

Prawdziwe są do jedzenia glonów, akwarium ma 50cm wysokości. Razbory są ładne ale nie jestem pewien czy by u mnie wytrzymały. Woda jest twarda, to lubelszczyzna. Np. neonów nie mogę trzymać bo będą po jakimś czasie chorować. Gurami nie chcę, miałem je kilka lat temu. Może skalary + żyworodne żeby był dla nich pokarm z małych. Tylko że miałem kiedyś skalary które prawdopodobnie przyniosły chorobę, mimo leczenia nie udało się nic zrobić i trzeba było zmienić całą obsadę.

Nie chcę filtrować, woda musi iść bezpośrednio z kranu i koniec. Dlatego nie może być wrażliwych ryb.

Może będzie tak:

skalar 2+2

kilka molinezji żaglopłetwych (miałem wcześniej czarne)

do tego może dołożyć płatki albo gupiki.