Skocz do zawartości

Dekoracje w postaci ceramiki


Drozda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam oto wielki problem bo na forum odradzacie ceramiki inni mówią ze ona nie szkodzi i w końcu nie jestem pewien jak to jest. Czy ceramika przeszkadza w rośnięciu rybek czy innych rzeczach. Widuje dosyć często u znajomych czy tez u rodziny lub gdzies inndziej ceramike. Moze ktos wytlumaczyc jak to w konicu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramika - nie ma wpływu na parametry wody. Jedynie ostre krawędzie, jakie dość często posiadają gadżety z tego materiału, mogą pokaleczyć ryby.

 

A dlaczego odradzamy - bo wygląda kiczowato jak się chce odzwierciedlić kawałek środowiska naturalnego w swoim akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się podoba ceramika, to sobie kup. Piszą tu o odwzorowaniu kawałka natury.

Ale jak to się ma do holendrów i innych rośliniaków gdzie ryby powinny pływać w okularach przeciwsłonecznych (ilość watów).

Zobaczcie kilka filmów z natury (na tym forum też są).

Kicz dla każdego to coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie tyle ceramika jest kiczowata co formy które przyjmują oferowane ozdoby. Jeśli wykorzystasz jakiś ceramiczny zameczek, czaszkę, czy wrak statku to będzie to kiczowate i nie ważne co dla kogo znaczy kicz - demokratycznie zostanie to nim okrzyknięte. Tak więc jeśli będzie to ceramiczna imitacja czegoś naturalnego to istnieje szansa, że nie zwróci to na siebie uwagi (negatywnie oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w akwa dwie skały ceramiczne. Po prostu dostałam je jako gratis z akwarium, to już je wykorzystałam. Ale myślę, że nie wygląda to kiczowato. Jakoś to się wszystko wtopiło w otoczenie. Zameczku, samolociku itp to nawet jakbym za darmo dostała to bym nie włożyła. To takie trochę dziecinne jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos ceramiki

sprawa pierwsza dobrze by było gdyby był podany producent (A NIE DYSTRYBUTOR) danej ozdoby i najlepiej żeby nie był to produkt chiński, albo około chiński, bo to co wyprawiają dalekowschodnie firmy jeżeli chodzi o poziom supertoksycznych i zakazanych w UE substancji to włos się jeży (metale ciężkie, chemikalia, dioksyny). Tyczy się to nie tylko ozdób akwariowych ceramicznych czy plastikowych. Abstrahując od tematu nie polecam kupowania czegokolwiek co ma kontakt z żywnością co jest made in china itp. Wiem co pisze na co dzień mam do czynienia z importem różnego chińskiego badziewia i sam nie używam żadnego z nich.

 

sprawa druga jeżeli jest to jakaś fajna imitacja czegoś naturalnego skały itp to czemu nie, jeżeli to jakieś czaszki, samoloty zameczki itp to no comment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...