Jump to content

[112l] Kamieniste. AKTUALIZACJA z dn. 25.11.10.

wojna69
 Share

Recommended Posts

1. Wymiary: 80x35x40cm 112l. profil: proste.

2. Filtracja: TetraTec Ex700.

3. Oświetlenie: OSRAM Fluora 18W, PowerGlo 20W.

4. Ogrzewanie: 100W na termostacie RT-2

5. Podłoże: żwirek 2-6mm

6. Dekoracje: kamienie, kompozycje kamienne, korzeń [drzewo liściaste]

7. Pokrywa z płyty paździerzowej, wykonana własnoręcznie. Obklejona okleina [bambus] od wewnątrz biała.

Tło w całości wykonane przeze mnie z łupka, klejone do ścian akwarium silikonem akwarystycznym.

8. Paramerty wody: nie mierzone. Temperatura: 23-24 st. C.

9. Nawożenia brak.

10. Rośliny: Anubias, zalążki Java Moss na korzeniu [na foto niewidoczne]

11. Napowietrzanie: TetraTec APS100 24godz. na dobę.

12. Mieszkańcy: 3x zbrojnik niebieski, 2x kosiarki, 4x kiełb, 5x Neon Czarny, 24x Gupik [Gupiki w 90% stanu z własnej małej hodowli z drugiego akwa.]

Zbiornik w takim stanie funkcjonuje od ok. 3 tygodni. Rybki wpuszczone do zbiornika w dzień zalania go wodą. Woda z innego akwarium, w którym rybki spędzały czas podczas tworzenia tego zbiornika. W przyszłości jeszcze jedna świetlówka PowerGlo, gdyż planuje w szczeliny między kamieniami troszkę mchu powciskać a i może jakaś żabienica dołączy do stanu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Proszę o opinię, porady i pomysły na dalsze zagospodarowanie zbiornika! :)

12. Mieszkańcy: 3x zbrojnik niebieski, 2x kosiarki, 4x kiełb, 5x Neon Czarny, 24x Gupik [Gupiki w 90% stanu z własnej małej hodowli z drugiego akwa.]

na kosiarki akwarium za małe do tego to ryba stadna ;)

neon czarny ławicowa powyżej 8

kiełb ?

na kosiarki akwarium za małe do tego to ryba stadna ;)

neon czarny ławicowa powyżej 8

kiełb ?

Właśnie jaki kiełb ??

a takto tak jak napisał

Akwarium ma swój urok ale trochę mało zieleni

Też uważam ,że trochę mało . A gdzie kupiłeś tego łupka ?

A tak to Bardzo ładne .

Na pewno zieleni przybędzie, jak mech się rozrośnie... pójdzie wtedy w szczeliny między kamieniami, co może fajnie wyglądać :)

Co do osady to na razie bez zmian będzie musiała zostać, do momentu kiedy nie powstanie 2 zbiornik [na razie kasy brak].

Jak już będzie gupiki powędrują do niego, a ich miejsce zastąpią Neony Czarne.

Co do kamienia to na każdym SKŁADZIE KAMIENIA taki łupek można dostać. [W Tarnowie, koło BRUK-BETu kupowałem, ul.Mroźna jc.] Płaciłem 0.80 PLN / kg, co w sumie wyszło mnie niecałe 30 PLN. Do tego tuba SILIKONU AKWARYSTYCZNEGO ok. 20PLN i dużo czasu, żeby te kamienie dopasować do siebie.

Wydaje mi się jednak, że takie tło w cenie 50PLN, opłaca się zrobić zamiast gotowego strukturalnego, bo raz że kamień naturalny, nie plastik to i 100 PLN zaoszczędzone :)

Obsada na pewno do zmienienia. Na kosiarki za małe akwa, 3 zbrojniki w takim akwarium to moim zdaniem tez troche dużo, 5 neonków troche za mało, a kiełbie to ja łapałem nad rzeką czy w stawie. Nie uważasz ze przesadzileś?? No i oczywiście zieleń :) .

• Administrator

Przesuń korzeń bardziej w prawo, do samej szyby.

Po lewej daj jeszcze ze dwa, trzy kamole w pionie. Tak jak teraz masz.

Na tył daj nurzańca, na korzeń trochę mchu. Na kamienie daj z 3-4 anubiasy i na taflę wody pistię.

Reszty nie zmieniaj. Wszystko do siebie pasuje.

Czytając porady i sugestie, dzisiaj z mojego drugiego, mniejszego zbiorniczka wyciągnąłem jeszcze jednego Anubiasa, małe Microsorium i co się okazało dla mnie wielkim zdziwieniem Nurzańca, który rósł sobie w mojej niewiedzy za Skrzydłokwiatem i wielgaśną Żabienicą... i to od ponad pół roku, dlatego taki przytłoczony jest... Myślałem, że wszystkie wyginęły, no ale się myliłem, więc dostanie szanse [a i nie będę musiał kupować] :)

Także korzonek poszedł bardziej na bok, dno zostało po raz pierwszy odmulone a wczoraj podmieniłem 40l litrów wody.

Jak Nurzaniec wykaże się siłą i zacznie rosnąć to myślałem żeby jeszcze jednego czy dwa posadzić w lewej części zbiornika, ale to się jeszcze okaże... :P

A tak to się ma w praktyce:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Z góry dziękuję za wszystkie opinie :)

A czy skrzydłokwiat nie jest przypadkiem rośliną doniczkową?

A jest, ale... że tak powiem roślina matka zgniła, ale za to jej zaszczepki całkiem całkiem sobie radzą w wodzie :) Z tym, że roślinkę bardzo lubią glony, tylko ona jedna w całym akwarium jest porośnięta... czemu? -Nie mam pojęcia...

Akwa ma swój urok. Bardzo podoba mi się tło. Fakt trochę więcej roślinności by się przydało np: anubiasy, microsoriom.

Ps.: Widzę, że masz nieszablonowe podejście do akwarystyki: rośliny doniczkowe, kiełbie... hmm nie wiem czy z korzyścią dla baniaczka.

Mi się podobało bardziej na początku. Według mnie busz roślin nie jest potrzebny i powiem ci że trochę się na tobie wzoruje teraz bo robię restart na akwarium bez roślinne (a właściwie na jednoroślinne :D).

Lepiej było bez roślin bo tak to jedne maleństwo tu, drugie tu. Może jak podrosną to będzie fajniej.

Ale ogólnie to akwarium straaasznie mi się podoba. :mrgreen: