Jump to content

Deszczownia czy klasyczny filtr wewnętrzny?

skalar2
 Share

Recommended Posts

W 60l akwa mam filtr wewnętrzny. Nie wiem co byłoby najlepszym rozwiązaniem. Czy, żeby bąbelki (strumień napowietrzania) szedł prosto jak z filtru wewnętrznego czy też może z deszczowni :?:

To zależy od obsady,jedno albo drugie potrzebne przy szybkim odchowie narybku(intensywnym karmieniu).

Przy prawidłowej obsadzie ryb i roślin zbędne;wystarczy wylot filtra zaraz pod powierzchnią wody lub skierowanie wypływu do powierzchni wody by spowodować jej ruch" bez bąbelków".(Intensywne wtłaczanie powietrza w kierunku dna zbiornika stymuluje rozwój glonów.)Jeśli faktycznie przy nadmiarze roślin występowała by przyducha nocna to należy podkręcić ilość powietrza pod potrzeby oddechowe ryb.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam podłączę się do tematu...

Dziś sprawiłem sobie deszczownię, podłączyłem do filtra wewnętrznego. Deszczownie umieściłem nad powierzchnią wody.

Powodem zastosowania deszczowni był młyn jaki robił filtr.

Ale mam pytanie czy to nie szkodzi ze woda chlapie na świetlówki?? Tzn strumień nie uderza w lampy bezpośrednio ale jak strumyki uderzają w lustro wody to małe kropelki padają na świetlówki i z nich kapią?.