Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie zakładania nowego akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum. Chcial bym zadać kilka pytań ponieważ mam plan założyć akwarium. Chciał bym mieć akwaruim holenderskie gęsto obsadzone roślinkami(już kiedyś miałem akwarium i zawsze marzyłem o dnie porośniętym mchem i trawką). Miejsce jakim dysponuje na zbiornik pozwala mi na akwarium o wymiarach ok 68cm długości 25 cm szerokości oraz 40 cm wysokości(jeśli bym się zdecydował to musiało być to raczej akwa kupowane na wymiar) Co daje ok 70 L zdaje sobie sprawę, że to nie wiele;/ Najważniejsze pytanie czy jest wogóle sens robienia akwarium holenderskiego o takich wymiarach?? Jakie rybki mógł bym w nim hodować ?? Myślałem o neonkach, danio, żałobniczkach, rasborach klinowych, kiryskach no i zbrojnikach. Co myślicie o takiej obsadzie? Następne pytanie odnośnie filtra ponieważ jak miałem wcześniej akwarium ok 110L nigdy nie mogłem utrzymać czystej wody zawsze przezroczystość jej nie była odpowiednia mimo, że filtr jaki używałem był przeznaczony do zbiornika 2x większego, więc jaki filtr był by najodpowiedniejszy. Chciał bym uzyskać w nowym akwarium jak najprzezroczystsza i najczystszą wodę:). Hmm czy do takiego akwarium konieczne jest zakupienie systemu co2?? Bo o ile się dobrze orientuje to jest dość kosztowna sprawa;/ No i ostatnie pytanko odnośnie oświetlenia czy wystarczy zwykła świetlówka czy muszę zakupić specjalne ?? Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium holenderskie jest przede wszystkim bez ryb i tylko z samymi roślinami i możesz mieć nawet maleńkie akwarium i możesz zrobić w nim coś pięknego a co do oświetlenia to akwarium holenderskie potrzebuje mocnego i specjalnego oświetlenia ponieważ tam trzymasz wymagające rośliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nic nie stoi na przeszkodzie by w akwarium holenderskim były ryby!

Po prostu nie są tam główną ozdobą jak np w Malwi.

Akwarium holenderskie jest nastawione przede wszystkim na hodowle roślin.

Drobna obsada, jakieś małe rybki ławicowe + coś na glony mogą być.

 

Bez dobrego światła i co2 się nie obejdzie, chyba że planujesz kombinować z LT lub mało wymagającym zielskiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...