Jump to content

Krewetkarium, ok. 10l

Guest sebi1295
 Share

Recommended Posts

Witam, postanowiłem założyć drugi baniaczek.Tym razem będzie to nieduże krewetkarium, coś ok. 10l. Upatrzyłem sobie coś takiego: 25x20x20 cm.Chodzi mi o to abyście mi pomogli, przy wyborze obsady sprzętu itd.I ile by to mniej więcej wyniosło. Filtr i termometr już zakupiłem, więc jakieś tam zestawy nie wchodzą w grę tylko chcę to wszystko samemu skompletować. Tak więc potrzebne jeszcze są: szkło, belka oświetleniowa, grzałka z termostatem. Ile to mniej więcej wyniesie, mam ograniczony budżet. Proszę bardzo o pomoc...

Mimo to wolę zakupić, tak więc taki kosztorys. Ok. ilu zł., to wyniesie. Ni wchodzą ceny na allegro. tylko takie w zoologach. Wiem że w poszczególnych mogą się różnic ale...

A co do oświetlenia to mam gdzieś małe akwarium.Chyba ze 25l, z pokrywą Aquael'a. I ta pokrywa ma taką żarówkę dość ładnie święcącą, znaczy jasno. Mogę ją jakoś wykorzystać??

Z jakiej miejscowości jesteś?? Ja bym poszukał jakiegoś szklarza który klei akwaria i tam zamówił baniaczek, i do tego ze szkła OptiWhite. Ja np za swoja kostkę 30x30x30 27l ze szkła OW zapłaciłem 50zł. Jaki filtr już masz?? Do akwarium jakie chcesz założyć pasowało by np oświetlenie Aquael Ecoline 11W które kosztuje ok 50zł.

Czarny bazalt kupisz po 2,50zł za 1 kg. Korzonek to jakieś 30-40zł. Roślinki, tu już na pewno będzie Ci potrzebne ponad 50zł :ugeek:

Grzałka 30zł, nawóz do 10zł i jak będziesz chciał to CO2 w płynie to ok 25zł. Krewetki kupisz po 1-2zł (na giełdzie najtaniej!)

Na razie dajcie mi kosztorys samego sprzętu czyli; szkło, grzałka i oświetlenie. Jak już mówiłem mam niewysoki budżet. I dajcie link'a do jakiegoś sklepu. A i chodzi mi żeby szkło było małe, ok. 10l. Najlepiej to 25 x 20 x 20.