Skocz do zawartości

720l.


Co-2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama "zakłada" (w zasadzie to ja jej robię baniak) akwarium .

Jego wymiary będą następujące 200x60x60 .

Na 100% będą :

:arrow: Flora:

-Nurzaniec

-Jakieś anubiasy

-Kabąby

-Gałęzatka

-Mchy

- Co polecacie ?

:arrow: Fauna:

- 2x Żaglowiec skalar (dzieci z mojego akwa )

- xxx neon inessa (miniaturki osiągające 1,5cm-2cm)

- x paletek

- 15 kiryski

- Coś jeszcze polecacie ?

:arrow: Dekoracje :

- korzenie

- głazy

 

Czy to dobrze dobrany komplet ryb i roślin ? Jak nie to poprawcie mnie . Oczywiście będzie miejsce do pływania dla paletek (dyskowców) i skalarów.

Czy mogę prosić o zastąpienie x danymi ilościami rybek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski 1x (x ma oznaczać liczbę jedności, a 1 tzn kilkanaście ).

A co do neonków masz rację, skarłowaciałe takie się mamie podobają normalnie :shock: .

A jak będą w akwarium najpierw neonki a dopiero potem inne rybki ?

Czemu nie chodować 1 pary skalarów z np. 2 paletkami(?) baniak ma 2m :?:

Tak jak napisał atreyu to nie jest dobry pomysł. Masz jakieś doświadczenie w hodowaniu dyskowców?

Ja niezbyt ale zato wuj miał całą ścianę z paletkami i je sprzedaje . Hoduje je od ponad 20lat, jak coś to do niego i będę się pytał .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorosły skalar który trafi do akwarium z neonkami często patrzy i myśli sobie "o jaki apetyczny obiad!".

Gdybyś skalary hodował od małego z neonami to byłaby szansa że się przyzwyczają i ich nie zjedzą.

 

Połączenie skalary + paletki nie jest zwykle polecane gdyż skalary często są nosicielami różnych chorób, które im nic nie robią nie wywołując objawów - a o wiele delikatniejszym paletkom szkodzą. Oczywiście widuje się czasami takie połączenia, ale ja na Twoim miejscu, przynajmniej początkowo zacząłbym od samych palet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paletek samych mama nie chce, a co do wielkości skalarów czy mogą się ze sobą rozmnożyć skalary z jednego miotu i nie będzie jakichś mutantów. To akwa za jakieś 2 miechy, więć będą za jakieś 3 miechy moje małe skalarki będą chyba dobre do tego aby je wychować ...

 

edit nie napisałem przecinków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy mama w ogóle podoła hodowli palet. To nie mieczyk, czy nawet skalar. Przy paletach nie ma miejsca na błędy, złe karmienie, lanie szkodliwej chemii do zbiornika, wprowadzanie nowych ryb bez kwarantanny itd...

 

Co do skalarów, u ryb chów wsobny nie powoduje aż takich konsekwencji jak np. u ludzi.

Można krzyżować spokrewnione ryby, o ile nie robi się tego długofalowo na przestrzeni wielu pokoleń.

 

Inne pielęgnice raczej nie wchodzą w grę, ledwo przebłagałem o to żeby nie były tylko neonki i kiryski, może jeszcze uda mi się przebłagać żeby były p. ramzesa . 1+1(max2)

A przy dyskach - im mniej innych ryb, tym lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzamy lać chemii ani dodawać ryb jak będzie kąplet (nawet jak będzie miejsce).

Nie wiem paletki to aż tak bardzo wrażliwe rybki ? Tata jeszcze kiedyś miał akwa ze skalarami a z paletkami nie miał nigdy (ja też ) , to będzie pierwsze a co do bakterii jakie będą to będą JBL biotopol i microbacter7 brightwell aquatics (mogłem źle przepisać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...