Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mój chlopak wlasnie zalozył 50litrowe akwarium, cały sprzet oraz rosliny sa narazie brakuje tylko pokrywy oraz wiekszej ilosci piasku.

 

narazie w akwarium pływa harem wielkich mieczyków (2:1)

w przyszlosci zostana komus sprezentowane a w akwarium maja byc inne rybki.

chlopakowi zalezy na ich rozmnazaniu. zastanawia sie tez nad jakimis krewetkami. Srednio mu sie podobaja zwykle gupiki czy molinezje.

Jutro jest gielda i chcialabym do tego czasu pomoc sie zdecydowac. potrzebujemy rybki któr moga narazie byc z mieczykami , a potem nie zaszkodza krewetka. Podobaja mu sie pielegniczki kakadu i reminezki ale nie wiem czy nie sa zbyt agresywne i czy nadaja sie do 50 litrów i co najwazniejsze czy jest szansa na ich rozmnozenie.

 

Prosze o propozycje jakis ciekawych rybek ktore mozna rozmnozyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki to rośnięcia potrzebują oświetlenia, kup pokrywę z oświetlenie jak najszybciej. Jaki czas temu założył ? Jeśli akwarium ma mniej niż 2-3 tyg to oznacza, że jeszcze nie dojrzało i musi odstać bez ryb te kilka tyg. Na hodowle mieczyków za małe akwarium tak samo i molinezji. Mogę polecić za to zmienniaki plamiste i wielobarwne popularne platki.

Są łatwe w hodowli oraz podobne do mieczyków, ale mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam rybki brzanki różowe, zbrojnik niebieski itd podane przez ciebie rybki będą się na wzajem atakowały

Jeśli chcesz mieć krewetki musisz mieć jakiś mech polecam jawajski (jawa moss) jak będziesz go miała dosyć dużo, to ci się nic z krewetkami nie stanie chociaż mieczyk jest dosyć agresywny..... to nie wiem jak to będzie

Na początek kup z 5 krewetek i po miesiącu zobacz czy jeszcze są jak będą to kupuj dalej

Pozdrawiam Jeśli będziesz miała jeszcze jakiś problem to pisz na e mail jordan1910@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienniaki plamiste i wielobarwne popularne platki.

.

a czy beda one zagrazac mlodym krewetka RC?

 

zbiornik jeszcze nie ma niestety 3 tygodni, dopiero tydzien ale woda i podloze bylo z duzego zbiornika i od wczoraj plywaja w nim mieczyki

 

 

 

dziekuje bardzo za odpowiedzi, mieczyki sa chwilowo, sa przeniesione z 240l akwarium teścia gdzie zastraszone plywaly razem z 40cm sumami rekinimi (którym juz tez szukamy nowego wiekszego domu)

 

przed oddaniem mieczyków poczekamy tylko az samica urodzi mlode bo wyglada jakby mialo to nastapic lada dzien

[ czy mlode mieczyków beda mogla przenies do swojego 25l kotnika gdzie plywaja 3 gupiki i 3 drobniczki majace dopiero 10 dni? mieczyki beda pewnie wieksze, moga im zagrazac?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zbrojnika akwarium za małe i dla brzanek chyba też. Co do mchu, java moss jest chyba najpopularniejszy, większość mchów jest łatwa w hodowli. Krewetki na początek może RC lub babaulti. Akwarium musi odstać 2-3 tyg bez rybek. Platki nie powinny atakować dorosłych krewetek, co do młodych krewetek nie daje gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...