Skocz do zawartości

Kolejne kłopoty z gupikami...


Cloe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Omg, a ja znowu piszę w tym temacie :shock:

No, ale nic. Jak sam temat mówi, kolejny problem z rybkami ;p

 

Ost. zauważyłam, że dwóm dwumiesięcznym samiczkom gupika... wgiął się kręgosłup...

Można by go porównać do mniej wypukłej litery U. Strasznie to wygląda :( i widzę, że im to przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu... Innym rybkom też się tak robiło, ale po pierwsze miały mniej wygięty k., a po drugie po pewnym czasie wracał do normalnego kształtu.

 

Druga sprawa dotyczy tym razem młodego samca: dzisiaj rano zauważyłam go, jak się zaklinował pomiędzy ozdobą, a sporym kamieniem. Od razu podniosłam kamień, on wypłynął i na pierwszy rzut oka było widać, że ogon mu zesztywniał. Parę minut później tylna płetwa mu się postrzępiła, więc już jej nie "rozciągał", że tak powiem.

 

Co mam zrobić w oby dwu przypadkach? Proszę o pomoc! :help::help::help:

 

Moje akwa:

:arrow: Zbiornik 25 L

:arrow: Filtr Aquael Uni Filter 280, grzałka z termostatem 25 W i termometr ;p

:arrow: Drobny żwir, 1x ozdoba, 3x żywe roślinki, 2x kamienie

:arrow: Obsada: 30x gupik pawie oczko (w tym narybek) i w przyszłości krewetki R.Ch. ;p

:arrow: pH ok. 7-7,5, woda nie jest twarda. Więcej parametrów nie znam, bo nie robiłam jeszcze testów ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ;p. Zastanawiam się nad tym, bo sprzedawczyni w zoologicznym powiedziała mi, że g. pawie oczko mogą "dziobać" krewetki (które kupię już za tydzień ;p), a g. endlera nie, bo są malutkie. Czy to prawda? Sprzedawcy gadają rózne rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...