Jump to content

Problem z glonami.


sambi
 Share

Recommended Posts

Witam. Dziś w akwarium zauważyłem glony są na szybach na korzeniu a nawet na roślinkach(kabombie a ona jest wrażliwa na to i już zaczyna gnić).

Podaję codziennie easy carbo a co dwa tygodnie: ferro-aktiv, potas,aquaplant. Bimbrownia chodzi cały czas tylko ostatnie trzy dni ledwo co(będę musiał wymienić zacier). Temperatura to:24st. Akwarium zalane ponad dwa tygodnie temu, obsady jeszcze nie mam. Światło świeci się 10-12 godz/24

moje pytania :help:

Jak zwalczyć te glony???

Czy one zaszkodzą roślinką???

Czy może zwiększyc podawanie co2???

Proszę o pomoc co mam robić. :help::help:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

po opisie mogę wnioskować że masz nitki lub zielenice. Najlepiej znać przyczynę żeby zapobiegać i leczyć :)

jakie masz wyniki testów?? dobrze odmulaj dno i podmieniaj co tydzień około 20-30 % wody

jak zwalczyć??

- skrócić najpierw czas święcenia do 5godz po zaobserwowaniu jakiś czas braku nowych glonów co parę dni zwiększać co 30 mi do czasu około 10 godz. ( jeśli masz poważny problem z glonami to zaciemnij na parę dni całkowicie)

- zwiększyć podawanie co2 ph zbić do 6,4- 6,6 ,podać dalej EC,zabrać napowietrzanie jak nie ma mieszkańców

- ręcznie poprzez: z korzenia mechanicznie zdrapywać mocno zainfekowane liście usunąć stopiwo ponieważ jak od razu usuniesz to oszpecisz baniak a glony będą i tak jakiś czas rosły ( usuń najbardziej zainfekowane)

Na przyszłość w obsadzie zaplanuj OTOSKI ( jedzą tylko glony od nasady) i możesz krewetki AMANO mówią że to mity ale także jedzą glony

czy zaszkodzą rośliną?

- jak mocno zainfekują to liście będą obumierać.

Link to comment
Share on other sites

Nierozumie. Czyli wyłączyć napowietrzanie czy nie???

 

A czy to co ja napisałem pomoże???

Wyłączyć. Zasada jest taka, że po to podajesz CO2, żeby rośliny wzrastały efektywniej przy fotosyntezie. Jak wiadomo produktem ubocznym fotosyntezy jest tlen. I Podając CO2 przy odpowiednim nawożeniu/świeceniu otrzymasz dość tleny z roślin i filtra.

Link to comment
Share on other sites

zasada jest taka żeby znaleźć przyczynę glonów ja osobiście walczę z nimi już 2 miesiąc nie stosujemy chemii bo ona pomoże ale zwalczyć te które już są a nowe będą powstawać a z chemia jak to z chemią pomoże ale zaszkodzi ekosystemowi roślinom rybkom itd. może nie od razu ale zaszkodzi

Link to comment
Share on other sites

no tak masz pasek z kolorami i porównujesz otrzymany kolor w próbówce cała filozofia. Kolor odczytu może się różnic od rodzaju światła. W instrukcji podają ze w świetle dziennym robić test przy świetle sztucznym możesz inaczej odczytać kolor zabarwienia. Nie jest to żadna filozofia ani jakoś super trudne.

Link to comment
Share on other sites

kolego w dziale "GLONY" jest od ciula tematów

okrzemki same powinny zniknąć po ustabilizowaniu się zbiornika

 

Powinny, ale ja już mam akwa zalene prawie miesiąc i dalej są. Mi się wydaję, że to nie okrzemki.

Nawet na tych co wczoraj kupiłem rośliny to już się na nich znalazły

Link to comment
Share on other sites

Technika Low-Tech jest jedną z najprostszych technik w akwarystyce, ludzie nic o niej niewiedzący zabierają się za nią i całkiem nieźle niektórym idzie. Co do glonów to można lać EC i zaciemniać na jakiś czas, ale co z tego jak za miesiąc powrócą. Powinieneś znaleźć przyczynę i odpowiedni sposób walki z nimi. Dodaj jakieś zdjęcie to na pewno któryś z forumowiczów powie Ci z jakim rodzajem glonów masz problem.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...