Jump to content

Obsada do Arowany

majkelloo
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie drogich użytkowników, tymbardziej że to mój pierwszy post na forum. Do tej pory byłem raczej podglądającym, dopóki nie trafiłem na pewien problem. Szukam obsady dla Arowany Srebrnej, konkretnie dla trzech młodych jeszcze sztuk. Zbiornik ma ponad 1200l. Poradzicie? Ciężko coś znaleźć, myślałem o płaszczkach ale są trudno dostępne

Wpuść płaszczki, nie są takie trudno dostępne, zwłaszcza potamotrygony, wpuść np. 4 motoro i będzie git :) I do tego mogą być jakieś łagodne, duże sumy np. pseudoplatystoma fasciatum. Pielęgnic lepiej nie wpuszczaj, po pierwsze mogą uszkadzać płaszczki odpędzając je od rewiru, po drugie nie będą się czuły bezpiecznie przy dużych arach srebrnych, mogą potraktować je jako pokarm ;) Przy arach srebrnych ciężko z obsadą, gdyż są to duże i agresywne arowany, ale za to np. sprawa z arami czarnymi wyglądałaby inaczej.

A no mogło by być inaczej ale mam już srebrne i jestem z nich zadowolony :) O pielęgnicach nawet nie myślałem, ponieważ zwyczajnie mi się przejadły. Liczyłem się z tym że obsada będzie uboga ale warto bo są to rzadko hodowane u nas rybki ale za to piękne i wdzięczne. Rozglądałem się za motoro i naprawdę jest ciężko i pomimo tego że mam dostęp do wielu gatunków ryb to akurat z płaszczkami jest problem. Przynajmniej w Łodzi. A może masz na nie namiary? :)