Jump to content

Obsada do Arowany


majkelloo
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie drogich użytkowników, tymbardziej że to mój pierwszy post na forum. Do tej pory byłem raczej podglądającym, dopóki nie trafiłem na pewien problem. Szukam obsady dla Arowany Srebrnej, konkretnie dla trzech młodych jeszcze sztuk. Zbiornik ma ponad 1200l. Poradzicie? Ciężko coś znaleźć, myślałem o płaszczkach ale są trudno dostępne

Link to comment
Share on other sites

Wpuść płaszczki, nie są takie trudno dostępne, zwłaszcza potamotrygony, wpuść np. 4 motoro i będzie git :) I do tego mogą być jakieś łagodne, duże sumy np. pseudoplatystoma fasciatum. Pielęgnic lepiej nie wpuszczaj, po pierwsze mogą uszkadzać płaszczki odpędzając je od rewiru, po drugie nie będą się czuły bezpiecznie przy dużych arach srebrnych, mogą potraktować je jako pokarm ;) Przy arach srebrnych ciężko z obsadą, gdyż są to duże i agresywne arowany, ale za to np. sprawa z arami czarnymi wyglądałaby inaczej.

Link to comment
Share on other sites

A no mogło by być inaczej ale mam już srebrne i jestem z nich zadowolony :) O pielęgnicach nawet nie myślałem, ponieważ zwyczajnie mi się przejadły. Liczyłem się z tym że obsada będzie uboga ale warto bo są to rzadko hodowane u nas rybki ale za to piękne i wdzięczne. Rozglądałem się za motoro i naprawdę jest ciężko i pomimo tego że mam dostęp do wielu gatunków ryb to akurat z płaszczkami jest problem. Przynajmniej w Łodzi. A może masz na nie namiary? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...