Jump to content

Woda z RO 100%

sebasw22
 Share

Recommended Posts

Witam, jutro zamierzam wykorzystać wodę z RO w całym moim zbiorniku. Czym uzdatnić wodę w tym zbiorniku, czym pod rośliny, czym pod ryby? Pytam doświadczonych akwarystów związanych z RO. Wody z kranu wolałbym nie używać, ponieważ ma wysoką twardość, wysokie PH, zawartość NO2 i NO3 dosyć duze :) Więc czekam na konkretne odpowiedzi, jutro chciałbym zacząć wlewać wodę :))

Też przyznam że nie do końca rozumiem obawy sebasw22, co do twardości i pH się zgodzę, bo kranówka w różnych miastach jest różna, ale skąd niby NO2 i NO3 miałyby się w niej wziąć. Przeca podmiany robimy między innymi po to żeby obniżyć azotany i azotyny.

Ja nie mieszkam w mieście :) i nie mam wody wodociągowej i w mojej wodzie mogą znajdować się tam jakieś ilości związków w wodzie. Co robić ? :P Lać czyste ro i nie uzdatniać na razie niczym? Może zamówić na allegro uzdatnia a woda poczeka ? Czy ona sama się wzbogaci w jakiś sposób w te związki, jeżeli tak to jaki? Podpowiedzcie :) W końcu tu piszą ludzie co akwaria nie mają od wczoraj ;)

Jak już mam takie coś zamówić, to nie lepiej sera mineral salt albo ten drugi środek ? Może wymieszam tą wodę z RO z kranówką, w stosunku np RO 5:1 Kranówka i nie trzeba będzie na początku nic uzdatniać, jak myślicie ?

Edit:

Ok. Udało mi się zdobyć aqua art hydro mineral. Czym należy tą wodę jeszcze wzbogacać i w jakim celu? Będzie to akwarium Low-Tech.

Jeśli masz zamiar mieć low-techa to w zasadzie nic nie szkodzi mieć tam twardą wodę. Trochę NO3 i NO2 w kranie też nie przeszkadza bo w LT dość rzadko podmienia się wodę i w małych ilościach więc rośliny to od razu przerobią na masę.

Jeśli jednak wolisz RO+uzdatniacz to wystarczy dodawać tylko hydro mineral. Reszta powinna znaleźć się w podłożu.

Dobra, jedno pytanie jeszcze, obwód akwarium żwirem, do środka ziemię. I teraz na to dać moskitierkę, czy nie. W przyszłości umozliwila by ona latwiejsze oddzielenie ziemi od żwiru, roślinki również sobie poradzą z zakorzenieniem, ale jak chciałbym wpuścić ślimaki świderki to chyba by nie dały sobie z nią rady prawda (w celu zniwelowania stref beztlenowych) ?

A może wtedy jak zaistnieje taka potrzeba to jakoś pozbędę się tej siatki, albo ją jakoś podziurawię, żeby ślimaki mogły się dostać wgłąb :P Podpowiedzcie, Woda z RO mi powoli kapie :P Już mam pełne pierwsze wiadro, a nie mam ich raczej wiele, więc chciałbym przelewać powoli do akwa tą wodę :) Moskitierkę można w każdej chwili wyrzucić : )

post-6982-13685161053816_thumb.jpg