Jump to content

Woda z RO 100%


sebasw22
 Share

Recommended Posts

Witam, jutro zamierzam wykorzystać wodę z RO w całym moim zbiorniku. Czym uzdatnić wodę w tym zbiorniku, czym pod rośliny, czym pod ryby? Pytam doświadczonych akwarystów związanych z RO. Wody z kranu wolałbym nie używać, ponieważ ma wysoką twardość, wysokie PH, zawartość NO2 i NO3 dosyć duze :) Więc czekam na konkretne odpowiedzi, jutro chciałbym zacząć wlewać wodę :))

Link to comment
Share on other sites

Też przyznam że nie do końca rozumiem obawy sebasw22, co do twardości i pH się zgodzę, bo kranówka w różnych miastach jest różna, ale skąd niby NO2 i NO3 miałyby się w niej wziąć. Przeca podmiany robimy między innymi po to żeby obniżyć azotany i azotyny.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mieszkam w mieście :) i nie mam wody wodociągowej i w mojej wodzie mogą znajdować się tam jakieś ilości związków w wodzie. Co robić ? :P Lać czyste ro i nie uzdatniać na razie niczym? Może zamówić na allegro uzdatnia a woda poczeka ? Czy ona sama się wzbogaci w jakiś sposób w te związki, jeżeli tak to jaki? Podpowiedzcie :) W końcu tu piszą ludzie co akwaria nie mają od wczoraj ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak już mam takie coś zamówić, to nie lepiej sera mineral salt albo ten drugi środek ? Może wymieszam tą wodę z RO z kranówką, w stosunku np RO 5:1 Kranówka i nie trzeba będzie na początku nic uzdatniać, jak myślicie ?

 

Edit:

 

Ok. Udało mi się zdobyć aqua art hydro mineral. Czym należy tą wodę jeszcze wzbogacać i w jakim celu? Będzie to akwarium Low-Tech.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz zamiar mieć low-techa to w zasadzie nic nie szkodzi mieć tam twardą wodę. Trochę NO3 i NO2 w kranie też nie przeszkadza bo w LT dość rzadko podmienia się wodę i w małych ilościach więc rośliny to od razu przerobią na masę.

 

Jeśli jednak wolisz RO+uzdatniacz to wystarczy dodawać tylko hydro mineral. Reszta powinna znaleźć się w podłożu.

Link to comment
Share on other sites

Dobra, jedno pytanie jeszcze, obwód akwarium żwirem, do środka ziemię. I teraz na to dać moskitierkę, czy nie. W przyszłości umozliwila by ona latwiejsze oddzielenie ziemi od żwiru, roślinki również sobie poradzą z zakorzenieniem, ale jak chciałbym wpuścić ślimaki świderki to chyba by nie dały sobie z nią rady prawda (w celu zniwelowania stref beztlenowych) ?

A może wtedy jak zaistnieje taka potrzeba to jakoś pozbędę się tej siatki, albo ją jakoś podziurawię, żeby ślimaki mogły się dostać wgłąb :P Podpowiedzcie, Woda z RO mi powoli kapie :P Już mam pełne pierwsze wiadro, a nie mam ich raczej wiele, więc chciałbym przelewać powoli do akwa tą wodę :) Moskitierkę można w każdej chwili wyrzucić : )

post-6982-13685161053816_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...