Skocz do zawartości

czy nie za dużo kelvinów?


Rekomendowane odpowiedzi

witam , mam w planach dorzucić do obecnej T8 30w 13000k , jeszcze jedna taka sama , czy nie wydaje sie wam ze bedzie za duzo?

 

moj baniak to d92xw40xs30

w tej chwili na pewno mam za amol bo rośliny mi padają.

właśnie jestem na etapie zamawiania kabla i statecznika, i tu podobne pytanie magnetyczny czy elektroniczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam elektroniczny-nie grzeją się tak bardzo i nie hałasują,są o wiele mniejsze gabarytowo i co ważne-lżejsze.

A co do oświetlenia-to "dorzuć",powinno się "polepszyć".

http://www.superakwarium.pl/galeria/vie ... &sort=dete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj świetlówkę T8 30W, ale o barwie 6500K. No chyba, że masz solniczkę to 2x13000K. Dla mnie by było za niebiesko w baniaku. Dołożenie 30W spokojnie rozwiąże problem ilości światła. A o barwie prawda jest taka - kup najtańszą, a zaoszczędzone pieniądze zainwestuj w statecznik elektroniczny 2x30W. Podłączysz sobie i gitarka. Nie będziesz miał efektu stroboskopu i przegrzewania latem. Stateczniki magnetyczne strasznie się nagrzewają i podnoszą temp wody nawet o 3stopnie.

 

Druga opcja jest taka,że masz już jeden komplet świecący i możesz go zostawić, a dokupić statecznik 1x30W i mieć możliwość sterowania ilością światła. Zacząć od 30W, po jakimś czasie dołożyć drugie 30W i analogicznie gasić stymulując zmrok i zmierzch.

 

Na koniec tylko powiem, że tą 6500K daj od przedniej szyby. Kolory ryb będą bliższe prawdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...