Jump to content

200 litrów jaka obsada?

giose
 Share

Recommended Posts

Witam. Piszę tutaj ponieważ już sam nie wiem co mam wymyślać. Mam akwarium 200 litrowe, wymiary standardowe,oświetlenie 2x18w. Filtry mam 2- Tetra Tec Ex 700 i dużą kaskadę. W akwarium pływa para pawiookich. Wiem że akwarium jest trochę małe dla nich, tym bardziej że jedna ma około20cm a może i więcej a druga około17cm. Zabrałem je od pana który trzymał je w 90 litrowym akwarium !!!! więc wydaje się mi że u mnie i tak mają niebo. Niestety, jak to pawiookie bardzo brudzą odchodami,co widać na jasnym piasku,który jest jako podłoże. Przynajmniej raz w tygodniu,a najlepiej 2-3 razy muszę czyścić podłoże całego akwarium. Postanowiłem że wymienię tą parę pielęgnic na jakieś inne rybki.

Ale teraz moje pytanie.

Co mogę trzymać w moim akwarium?? Kiedyś miałem "holendra" i skłaniałbym się teraz również do takiej obsady żebym mógł trzymać w rybkami roślinki, lecz jeśli podacie jakiś ciekawy inny pomysł to również je rozpatrzę.

Naprawdę zależy mi i liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam Paweł.

Trochę siedzę w akwarystyce i neony czy rozbory nie kręcą mnie :D Nie chodzi mi konkretnie że to będzie dżungla,ale o to żeby troszkę roślinek tam mogło być,lecz nie koniecznie. Jeśli jakaś obsada będzie fajna"kolorowa" i wymagać będzie braku roślin to ok :)