Skocz do zawartości

Czy to ciąża


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ciężko jest określić po tym zdjęciu czy będziesz miał młode gupiki ... ale zapewniam Cię że z pewnością zauważysz jak będzie jej czas :D ... gupiki to ryby które bardzo łatwo rozmnożyć - praktycznie to nie trzeba specjalnie się wysilać :D ... obserwuj rybę - jednym z objawów mogących świadczyć o potomstwie gupika jest znaczne przytycie samicy :D ... gdy nadejdzie jej czas będzie ci dawała znaki :D zacznie pływać po dnie, ocierać się ... a jak już będzie po to znacząco schudnie ... bardzo schudnie ...

 

 

a i pytanie - ile masz stopni w akwarium ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 2 tygodni to małe z niej wypadną to jest młoda samic długo nie trzyma bo ich dużo nie będzie

 

Najlepiej jest wsadzić w tedy gdy widać ze nie trzyma kontaktu z innymi rybami pływa w jednym miejscu nic ja nie interesuje po za pokarmem :P jak nasypiesz^^ no chowa sie to znaczy ze to już :P przynajmniej u mnie tak jest^^ no i jest bardzo gruba jak by kulkę zjadła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila ... około czterech tygodni to znaczy więcej czy mniej ... nie wiem czy wiecie że samica gupika rodzi co 4-8 tygodni ... czyli to że wy napiszecie że według was jeszcze około cztery tygodnie porównywalne jest z tym - jak byście napisali że według was samica na razie nie jest w fazie rozrodu ale istnieje duże prawdopodobieństwo że jurny samiec ją zapłodni ... bzdura ... zgaduj zgadula gdzie złota kula ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoduje gupiki i ryby jajozyworodne od 10 lat. Co do glupikow mam ogromne doswiadczenie wiec moge spokojnie powiedziec ze ta samiczka ma jeszcze czas. za 2,5 tygodnia mozesz ja do kotnika odstawic, karm ja obficie, ale i tak poczekasz jeszce troche na mlode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też hodowałem gupiki i to przez większość lat gdy miałem akwarium i przychylam się do opini tiwusa natomiast dla twojej informacji stonka u gupików raz zapłodniona samica ma kilka miotów,po hoduj te ryby i poczytaj troche książek to się dowiesz.

Co do tego kiedy ma rodzić to oceniamy nie zkuli lecz po jej wyglądzie,ale ona do porodu ma daleko i ciężko teraz określić kiedy pojawią się małe rybki, na pewno do2tyg.nie urodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to do tygodnia powinna mieć małe ,a objawy częste przebywanie przy dnie gdzieś w ukryciu i bezruch pływa w jednym miejscu wachlując ogonem .Tak zachowuje się u mnie kilka dni temu miała tarło bardzo liczne trwało około godziny wyłapałem ją do szklanego pojemnika prosto kontu i po kilku minutach się zaczęło po sztuce dwie i po trzy jedna za drugą było tego sporo teraz mam około 70 narybku gupika morze więcej. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz u drugiego gupika pojawiła się ta plamka. A u ta co zamieściłem jej zdjęcie to wygląda teraz identycznie jak na zdjęciu Vega. I mam jeszcze jedno pytanie czy to normalne że podczas ciąży samce gupików cały czas adorują samiczki i wyciągają swoje gonopodia w ich kierunku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...