Jump to content

Rewolucja w 112l

yage
 Share

Recommended Posts

Witam, zrobiłem całkowity restart w akwa. Teraz jest na metodzie low-tech, rośliny się przyjęły. Chcę też zmienić obsadę ryb, zostało mi teraz dosłownie kilka sztuk, trochę oddałem, trochę padło.

Na chwilę obecną jest

1x Molinezja

1x Tetra

2x Razbora klinowa

Chciałbym mieć Skalary i pomóżcie dobrać coś do nich. Myślałem o Platkch i może więcej Razbor. Doradzcie tak aby było kolorowo, nie zabijały się i nie objadały roślin :)

Dodam że,

oświtlenie 2x18W

temp 26 stopni

rośliny:

egeria densa

ludwigia arcuata i repens

Hygrophila coymbosa

vallisneria spiralis

bacopa caroliana

cryptocoryne wendtii green

ceratopteris cornuta

hydrocotyle leucocephala

i jakaś podobna do jodełki, nie wiem jak się nazywa :)

Czytałem że i w takich trzymają, więc chciałem iść za ciosem :)

A może jakieś Pielęgniczki?

Przed rewolucją miałem glonojada, miał ok 14 cm (straszyłem małe dzieci że to smok i wierzyły :), a teraz zastanawaim się czy nie lepiej 2 kosiarki i 2 kiryski?

Zarówno Kosiarki jak i Kiryski to rybki stadne więc nie trzyma się ich po dwie sztuki tylko minimum 6. Jednak na Kosiarki akwarium zdecydowanie za małe, gdyż one duże rosną i na dodatek są bardzo ruchliwe.

Co do Skalarów- nie "idź za ciosem" , tylko kieruj się zdrowiem i dobrym samopoczuciem rybek.

Razbory i Molinezje (co do Tetr to nie wiem) również są stadne więc zacznij od dokupienia im towarzyszy lub oddania komuś kto dla nich towarzystwo ma.