Skocz do zawartości

Codzienna pielęgnacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W pracy przejąłęm po koledze opiekę nad 60l akwarium.

Bardzo proszę o wskazówki na temat codziennej pielęgnacji.

1. Jak często karmić rybki ?

2. Czy co jakiś czas wlewać profilaktycznie jakieś preparaty ? Jak tak to jakie ?

3. Akwarium posiada fabryczną obudowę górną, w któej jest zwykła świetlówka. Czy to jest wystarczające światło ? Może trzeba kupić jakas specjalną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skubi po pierwsze powiedz czy to jest teraz twoje akwarium, czy trzymasz je w domu, czy też jest to, że tak to ujmę "ozdoba miejsca pracy"

 

Jeśli chodzi o karmienie to 2/3 razy dziennie małymi poracjami

Żadnej zbędnej chemii nie wlewaj, chyba, że jest to jakiś nawóz wymagający codziennego dawkowania tj. Easy Carbo

Co do oświetlenia napisz najpierw jaka świetlówka zamontowana jest teraz. Ale z tego co wiem, standartowe świetlówki to jedno wielkie g...o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwarium mam ; mieczyki, molinezje, głupiki, neonki, gurami, 1 suma dużego i bojownika.

Roślinki do tej pory miałem sztuczne. W przyszłym tygodniu przyjdzie do mnie paczka z akjci na allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=1306200430 .

Z preparatów chemicznych to wlałem: Antychlor, troche Ichtiosanu i FMC.

Jeśli chodzi o osprzęt to mam grzałkę z termostatem ustawioną na 25 stopni, i zwykły niezabudowany filtr z dużą gąbką i napowietrznikiem.

Jeśli chodzi o światło to nie mogę odczytać ze świetlówki danych. Jak zrobie zdjęcia oświetlonego akwarium to będziecie w stanie ocenić czy jest wystarczająco ?

 

Akwarium służy jako wystrój biura handlowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium za małe na mieczyki, molinezje i dużego suma.

Dobrze, że zamówiłeś żywe roślinki jednak niektóre z tej aukcji są wymagające i nie wiem jak sobie poradzisz z ich uprawianiem. Do akwa nie wlewamy żadnej chemii jeżeli nie ma takiej potrzeby. Zamiast antychloru odlej wodę do wiadra na 24h przed podmianką i zostaw bez pokrywki w jakimś pomieszczeniu. Robimy to, żeby chlor wyparował i woda była bezpieczna dla rybek. Co do grzałki napisz ile ma watów, a temperatura jak najbardziej ok. Ja nie był bym w stanie odczytać danych ze zdjęcia świetlówki, ale nie wiem zrób to zdjęcie i wstaw, może na forum są tacy co Ci pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie lej żadnych chemikalii , a już wogóle tych , których nie znasz .

Antychlor w sumie jest wogóle niepotrzebny, może jedynie przy zakładaniu akwarium albo do przygotowania wody do podmiany. Ichtiosan to lek, a FMC to nawet nie wiem co to.

Mieczyki , molinezje i gurami są za duże na to akwarium, co do suma jak sam piszesz jest duży , czyli pewnie za duży do tego akwa.

Co do filtra mam podejrzenie , że jest za słaby na ten litraż.

Co do oświetlenia wystarczy jakie masz jeśli zdecydujesz się na mało wymagające rośliny pod tym względem.

Oprócz karmienia ważna rzecz przy pielęgnacji akwarium:

- cotygodniowa podmiana odstanej /24h/ wody w ilości 15-20%

- odmulanie /może być przy podmianie wody/

Reszty dowiesz się z czasem ... czytaj posty na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ichtiosan to lek, a FMC to nawet nie wiem co to.

FMC to środek przeciwbakteryjny [a dokładniej mieszanka kilku takich preparatów]. Zabija szkodliwe bakterie i... te pożyteczne odpowiedzialne za przerabianie związków azotu z którymi masz problem.

Pamiętaj że im mniej chemii w akwarium tym lepiej.

 

Co do oświetlenia wystarczy jakie masz jeśli zdecydujesz się na mało wymagające rośliny pod tym względem.

Przecież autor napisał, że kupił już roślinki z allegro [patrz 2 post od tego posta :D ] a z tego co widzę część z nich jest wymagająca.

 

Co do filtra to postaraj się przeczytać dane z nadruku na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...