Skocz do zawartości

Jak to jest???


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie sorry że nie podłączyłem pod wcześniejszy wątek, ale uważam że to dość ważne:

Zauważyłem coś dziwnego i niepokojącego w jbl'u. Kto ma - niech sobie przeanalizuje zasadę jego działania, otóż on zaciąga wodę (teoretycznie) środkową kolumną koszyków poprzez środkową część górnego koszyka-kombi. Tak głosi teoria, ale... przyłóżcie sobie tylko nakładkę która jest między pompą a kombi - ona się styka plastikiem bez żadnego uszczelnienia a samo miejsce styku już na oko po przyłożeniu jest nieszczelne nawet po dociśnięciu co prowadzi do tego, że spory procent nieprzefiltrowanej wody jest od razu na starcie zaciągany z powrotem do akwarium. Dowodem niech będzie to choćby że na środkowej części kombi (ostatniej najdrobniejszej gąbki na WYLOCIE) znalazłem spore kawałki odpadków roślinnych - tak duże kawałki nie mogły by się tam znaleźć podczas zakładanej teoretycznie prawidłowej zasady działania filtra. Oczywiście dolne koszyki z wkładami były czyściutkie.

Kupiłem jbl'a dlatego że chwalą na różnych forach akwarystycznych a tu taka porażka... żałuję że nie nabyłem jakiegoś chińskiego jebao/aqua-nova albo innych bo i tańsze i podejrzewam że lepiej zorganizowany obieg.

Przesmarowałem silikonem akwarystycznym nie za grubą warstwę nakładki na styku pompa-kombi i tak przykładając widać że jest szczelne, ale tam do kur@# nę#$@ powinna być uszczelka fabryczna a nie moje home-made uszczelnienia silikonowe.

Proponuję właścicielom cieszącym się "dobrym i firmowym" filtrem żeby sobie sprawdzili tą przypadłość bo może się okazać że procent filtrowanej wody jaka trafia do akwarium jest znikomy.

 

Czy w tych nowych modelach JBL 900 i 1500 też tak jest??? Czy to zmienili???

 

 

Czytałem gdzieś, że do e900 założyli uszczelkę, a do e1500??? Też jest czy nie???

 

 

Sorka jak taki temat już był :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Za chwilę mi będziesz znowu pisał na PW, że za co, dlaczego itp. Więc napiszę to od razu tutaj. Żeby wszyscy widzieli i żeby czasem nie było jakiś niejasności potem: regulamin obowiązuje wszystkich! Więc także Ciebie. Jeżeli jest jakiś problem ze zrozumieniem punktów tutaj wymienionych. To już nie jest moim problemem. Powstrzymaj się proszę z pisaniem PW do mnie na ten temat. Nie mam ochoty ani obowiązku tłumaczyć czegoś kilka razy jak kilkuletniemu dziecku.

 

 

Regulamin znajduje się w każdym dziale. Podam nawet Tobie link, żebyś nie mówił, że nie znalazłeś:

 

viewtopic.php?f=43&t=14634

 

A teraz wyszczególnię coś ciekawego:

 

- 5.2. Na Forum usuwane lub blokowane są tematy i posty, ewidentnie naruszające netykietę, niniejszy Regulamin oraz ogólnie przyjęte zasady przyzwoitości, w szczególności wątki i posty:

a) nie na temat (tzw. Off Topic).

g) tzw. Spam czyli:

- pisane tylko po to by nabić sobie licznik.

- pisane bez większego sensu.

- nie wnoszące niczego do omawianego tematu.

 

- 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”

 

Złamałeś obydwa punkty.

Otrzymujesz ostrzeżenie!

 

Edit:

Masz tyle ostrzeżeń, że w gratisie dostajesz wolne na 2 tyg. od forum

Załóż kolejne konto. A zostaniesz usunięty na stałe z forum!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...