Skocz do zawartości

[54l] Ogólne


ProZak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

jest to pierwsza prezentacja mojego akwarium. Posiadam je pół roku, ciągle się uczę śledząc posty na forum. Aktualna aranżacja jest z 13.11.2010.

 

Wyposażenie:

Akwarium: Müller + Pfleger 60x30x30

Filtr: MiniKani 120

Grzałka: Rena Cal 25W

Oświetlenie: OptiPlant 15W

CO2: bimbrownia

Podłoże: Shirakura Red Bee Sand + AquaSubstrate II+

Tło: czarna folia budowlana :D

 

Flora:

Ludwigia repens

Rotala Okrągłolistna

Christmas moss

Cryptocoryne willissii

Echinodorus paniculatus

Eleocharis acicularis

Didiplis diandra

Riccia fluitans

Hydrocotyle leucocephalla

 

Nawożenie:

Micro+Macro+Ferro Planta Gainer

 

Fauna:

2x Proporczykowiec (parka)

2x Pielęgniczka Kakadu (dwie samiczki)

3x Mieczyk (2+1)

2x Razbora klinowa

1x Kirysek

1x Zbrojnik

 

Aktualnie w planach jest zmiana oświetlenia i tuning oryginalnej pokrywy.

Jak widać na zdjęciu wgłębka i mech są jeszcze pod siateczką na korzeniu i kamieniu. Po rozroście zamieszczę zdjęcie. W spisie flory brakuje dwóch roślin, które ciężko mi zidentyfikować. Jeśli chodzi o faune - poluję na samczyka Kakadu (niestety w większości sklepów we Wrocławiu jest mały wybór albo w ogóle brak samców).

post-5585-1368516095492_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzisz, że kirysek robi Ci zamęt, to zobaczysz co będzie robił zbrojnik jak ciut ciut podrośnie... to taran na rośliny... zgadzam się z przedmówcami- kirysek najmniej 4-6 sztuk, rasbora do Twojego litrażu w ilości ok 15sztuk, mieczyki (za małe akwarium dla żyworódek), pozostałe ryby nie do końca jestem przekonana (troszkę zupy masz).

p.s- neony to rybki ławicowe, podobnie jak rasbory (w teorii), ławic się nie miesza

 

Ogólnie jeśli chodzi o akwarium, będzie bardzo ładne- już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za korzeniem jest Ludwiga (trochę straciła kolor i za bardzo robi się zielona) oraz prawdopodobnie Lysimachia aurea. Prawdopodobnie, ponieważ również ciężko mi zidentyfikować tą roślinę (dostałem od znajomego). Postaram się zrobić fotkę tej rośliny z mojego drugiego zbiornika, w którym jest bardziej widoczna. Może ktoś ją rozpozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium za małe na mieczyki.

Kiryski- ryba stadna minimum 6 sztuk. Jeśli chodzi o ten litraż pasują tylko Kiryski Panda

Na zdjęciu widzę neona którego brakuj w spisie. Neon również minimum6 sztuk.

 

Poza tym akwarium bardzo sympatyczne, rozplanowane (jeśli chodzi o florę)

Życzę powodzenia i na pewno będę śledził postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna obsada:

- 9x Razbory klinowe

- 2x Pielęgniczka kakadu (2 samiczki i poszukuję samca)

- 2x Proporczykowiec nigeryjski (parka)

- 1x Glonojad (czeka na oddanie)

 

Czy można dodać 5 sztuk Kirysków Panda lub lamparcich?? Jakieś propozycje co do dodania innego gatunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafi masz na myśli aktualne rybki czy te co chcę zakupić? Bo skoro aktualne to wg innych tematów 54l na proporczykowce są ok (sam w jednym z tematów pisałeś że proporczykowce można trzymać w 40l), czytając inne tematy Kakadu również były dozwolone w 54l. Jeśli miałeś na myśli rybki, które chcę zakupić, czyli np. Kiryski Panda to wg wcześniej przytoczonego tematu http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=24&t=24162 można trzymać już w zbiorniku o długości 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tego postu:

 

Aktualna obsada:

- 9x Razbory klinowe

- 2x Pielęgniczka kakadu (2 samiczki i poszukuję samca)

- 2x Proporczykowiec nigeryjski (parka)

- 1x Glonojad (czeka na oddanie)

 

Czy można dodać 5 sztuk Kirysków Panda lub lamparcich?? Jakieś propozycje co do dodania innego gatunku?

to tylko kiryski panda się nadają i minimum 6 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...