Skocz do zawartości

zielenice i nitki chyba po zmianie oswietlenia


D.J.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły sie u mnie nitki na roslinach i zielenice na szybach oraz liściach.

Jest to denerwujące. Zwiększyłem filtrację, gasiłem światło na tydzień, częste podmiany i nic nie pomogło.

 

Problem pojawił się tuż przed zmianą oswietlenia. Wcześniej 2x30W potem 2x39W philips 965i aquarelle 9000K oczywiście zmieniane przejściowo. w tej chwili brak możliwośc przejścia na stare oświetlenie chyba że jedna świetlówka 30W, bo ona awaryjnie została.

 

Parametry wody

NO3 0-10 Tu sie zastanawiam czy to nie problem. Mogę podac azotanu potasu

NO2 0

GH około 10 dGH

H około 7 dKH

pH około 7,2

 

Od dwoch tygodni podaje K2SO4, MgSO4 w takich dawkach by w ciągu tygodnia osiągnąc poziom odpowiedni wg EI, myslałem ,że cos zmieni ale nie ma efektu.

 

Co radzicie? Juz mam dość co parę dni wyjmować nitek całego dna wiadra i czyścić szyby.

Obsada średnia, planuje zakupić kryptokoryn jeszcze ale obawiam się o ich kondycje przy takiej ilości glonów.

 

Dziekuje serdecznie za wszelkie wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :!:

Ja miałam ten sam problem w akwa z glonami :| , ale to było przez to, że akwa stało tak, że parę promieni słonecznych na nie padało, a gdy już przeniosłam akwa w zaciemnione miejsce to już wszystko wróciło do normy. Polecam też zakup kilku zbrojników, ponieważ one też dobrze radzą sobie z glonami :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam ale dajmy sobie spokój z tymi zbrojnikami,bo one nie są tym szukanym lekarstwem na glony.Właściwa ich nazwa to zbrojnik,a nie glonojad. ;)

Myślę ,że powinieneś zrobić test na PO4,kupić roślinki pływające które na pewno ci pomogą.Jeśli masz możliwość to zastosuj co2,a już na pewno easy carbo.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz,czym mierzysz No3,jakie masz testy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojniki nie wchodzą w grę, bo nie mój biotop ;-)

 

Planuje kupic cryptokoryne i w ogóle większa ilosc roslin. Easy carbo tez tylko tu boję się czy to nie pogorszy jeszcze sprawy. Które jest najwydajniesze?

 

Co do testów to kropelkowe mi sie skonczyły akurat i tymczasowo paskowym ale zawsze pokazywały tak samo jak kropelkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...