Skocz do zawartości

[25l] Paskuda


mandy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak myślałam , że 2700k. Daj kompaktówkę 6500k i glony się cofną. Przy moich doświadczeniach z glonami właśnie podobne wyskakiwały gdy baniak był bliżej okna i też światlówka była 2700k. Poprostu chyba glony kochają tę barwę heh. Easy carbo podajesz ? Bo nie doczytałam...

 

 

Co do ledów to nie polecam , większy wydatek i więcej kombinowania a roślinki lepiej przy tym nie rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musisz zmienić oświetlenie.

Nie dziwne, że przy 2700k masz wysyp glonów.

Przy 6500K 20W też było glonarium a przy najzwyklejszej malutkiej żarówce 25W nie. EC leję. I bądź tu człowieku mądrym :roll:

 

Chociaż być może właśnie bliskość okna tak działa na akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem dlaczego piszecie takie głupoty, że przy 2700K to nic dziwnego, że są glony...

 

Miałem 5 zbiorników opartych na 9-11W 2700K E14 kompaktach i glonów w ogole nie było.

 

Oczywiście że nie jedynym czynnikiem powodującym glony jest barwa światła 2700k ale jednym z głównych. Mówisz glonów nie miałeś , jak dasz np dużo roślin w tym pływających, korzeni to zgadzam się że nie będzie wysypu glonów bo rośliny zużywają te związki które też są potrzebne dla glonów. A pozatym każda zmiana barwy światła chodźby przez grabniki czy rośliny pływające też gra tu rolę. Postaw baniak z niskimi roślinami , daj blisko tafli wody żarówkę 2700k a do tego postaw w pobliżu okna - od razu pojawią ci się brunatne placki na szybie , roślinach , ew zielenice czy nitki. Ani chemia ani zaciemnianie w takim wypadku nie pomoże bo później wrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ?

 

Znajdź galerie 45x25x35 mojego szkiełka, które stało na biurku, przy oknie i było oświetlone dwoma świetlówkami kompaktowymi (9 i 11W) o barwie 2700K - zbiornik typowo roślinny (duży heniek, rotale, blyxa, ceratopteris, mchy i nurzańce) z krewetkami ;) Jak znajdziesz tam glon, to stawiam Ci piwo :)

 

Nie nawoziłem zbiorników nigdy i nie mam doświadczenia w tego typu rzeczach, ale oświetlenie to nie jedyny powód glonów, tym bardziej nie uwierzę w to, że może to być jeden z powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz tam glon, to stawiam Ci piwo :)

 

W każdym zbiorniku wodnym są glony ;D

 

Spróbuj zmniejszyć oświetlenie do 0.5W na litr, u mnie to pomogło.

Możesz jeszcze posadzić jakąś szybko rosnącą roślinę, np.cabombe, albo moczarkę kanadyjską, a gdy glony znikną będziesz mogła ją usunąć jeżeli nie będzie się tobie podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

25l (25x25x40)

Filtr: Elite Mini

Grzałka: 25W

Oświetlenie: kompakt 11W 2700K

Podłoże: piasek i żwir bazaltowy

Rośliny: mchy, lotos, krypcie i glony, glony, glony...

Obsada: Chmara panterkowatych gupików

 

 

Zawsze chciałam mieć takie coś :D Zrobiłam i nie żałuję :lol:

 

Z dedykacja dla Pleya :D

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...