Skocz do zawartości

[25l] Paskuda


mandy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Dobra jak jest teraz ???

Nie chciałbyś tego widzieć. Batalia z glonem trwa. W dodatku wszystko zajajczyły zatoczki, właśnie wpuściłam na to terminatora helenę. Krewetek jak nie było tak nie ma, bo nie mogę dostać, więc ogólnie rzecz ujmując nie ma się czym chwalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Skoro wszyscy cisną na aktualkę, więc daję. Stan akwarium określam na: LIPA. Glon nadal jest choć mniejszy po zmniejszeniu oświetlenia. Krewetek brak - tylko jedna redka i stado zatoczków. Naprawdę nie wiem co mam zrobić żeby zniszczyć te nitki. Jakieś pomysły?

 

Nie wysiliłam się nawet na przycięcie mchów i posprzątanie kup redki, której wcale nie karmię od początku i skubie cały czas lignity i robi czarne kupska :zamieszany:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie krewetka ma robić kupy ?? Zielone :D ??. Nawet jeśli będzie szamać tylko glony to będą czarne kupki ;).

 

Gdybyś mieszkała bliżej to oddałbym ci swoje redki ;) mam 5 ostatnich maluchów do oddania.

Z akwarium tak czasem jest, że człowiek chucha dmucha i im więcej się stara tym gorzej wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetki szamią drewno to normalna sprawa ja u siebie jak miałem piach i korzenie to tyle srały że nie mogłem na to patrzeć :mrgreen: Akwarium wygląda nieźle choć nie tak jak na początku no rozumiem glony no nic

Chyba w końcu jakieś rybsko tam dam, jak krewety mają tak brudzić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a ja napisze inaczej niz inny mi sie nie....... oj nie moze mi to przejsc przez palce :)

 

rewelacja taka aranzacja w takim litrazu super , przepiekne dzielo.

popieram poprzednikow na konkurs !!!!!!!!!!

 

a z glonkami powalczysz i wygrasz bitwe nie koniecznie wojne ale bitwe napewno tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam tchnąć wreszcie życie w tą bezduszną, zagloniałą szklankę. Nic z wcześniejszych planów na obsadę nie mogę dostać, więc teraz jest tak:

1x bojownik

kilka red cherry

kilka tylomelanii

 

Glony jak były są. Oświetlenie 11W a te rosną choć nie tak intensywnie jak przy 20W. Jak nic nie podziała to restarcik...

Zamiast gałęzatki doszły lignity z christmasem, bo kosiarki by je doszczętnie obżarły, nawet mchów nie mogę przyciąć, bo nie mam gdzie dać...

 

A teraz foty bałaganu:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I moja nowa miłość: piękny, choć jeszcze malutki bojownik DT o imieniu Amorek:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada na glony- CO2 w dużych ilościach , poprawa gwarantowana.

Próbowałam. Rezultat glony rosną dalej. Krewetki zagazowane prawie. Skoki pH dzień/noc w granicach 6,5 - 7,6.

 

Powodu glonów oprócz w złym doborze oświetlenia dociekam w samych lignitach, które jako takie są dosyć bogate w różne substancje, nie wiem jednak w jakim stopniu i jak szybko uwalniają je do wody. W każdym bądź razie nadal będę dążyła do zrównoważenia wszystkich czynników powodujących rozrost glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada na glony- CO2 w dużych ilościach , poprawa gwarantowana.

Próbowałam. Rezultat glony rosną dalej. Krewetki zagazowane prawie. Skoki pH dzień/noc w granicach 6,5 - 7,6.

 

Zamiast zwykłego CO2, lej EC w dawkach dużo większych niż zaleca producent. To zwierzakom nie zaszkodzi, glonom - wprost przeciwnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada na glony- CO2 w dużych ilościach , poprawa gwarantowana.

Próbowałam. Rezultat glony rosną dalej. Krewetki zagazowane prawie. Skoki pH dzień/noc w granicach 6,5 - 7,6.

 

Zamiast zwykłego CO2, lej EC w dawkach dużo większych niż zaleca producent. To zwierzakom nie zaszkodzi, glonom - wprost przeciwnie.

 

CO2 trzymaj na umiarkowanym poziomie bez odłączania na noc wtedy obędzie się bez wahań pH do tego dodaj EC tak jak pisze Atreyu lecz również w rozsądnej dawce ponieważ z doświadczenia wiem że porcje 3x większe od zalecanych negatywnie wpływają na mchy. Dodatkowo dosadz tymczasowo jakiegoś szybko rosnącego chwasta żeby zajął się nawozami wydzielanymi przez lignity i efekt musi być:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...