Skocz do zawartości

[25l] Paskuda


mandy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Po małym restarcie:

 

25l (25x25x40)

Filtr: FZN-1 (gąbka, bioballe)

Grzałka: 25W Aquael

Oświetlenie: 15W 2700K do zmiany

Podłoże: piasek

Rośliny: java moss, stringi moss, taiwan moss, weeping moss, christmas moss, phoenix moss, gałęzatka, eleocharis acicularis

Krewetki: jeszcze się zastanawiam jakie

Dekoracje: lignity

Tło: błękitny brystol

 

Zdjęcie jeszcze bez posadzonych roślin (czekam na gałęzatkę) i woda jeszcze mętna, ale pokażę ;)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja bym nic nie dokładał tylko zatwardził wodę i dodał z tyłu żeby nie było widać muszle o dać tam muszlowce :) albo coś zbliżonego do tetry czarnej . (tylko bez zatwardzania )

Nic nie powiem na temat zatwardzenia.

Z tym to do lekarza.

 

Ja swoje zdanie na temat akwarium wyraziłem już na gg. Miałem okazję byc tym szczęśliwcem , który je widział jako pierwszy.

Tutaj mogę dodać tylko jedno:

muszę się zabrać za swoje akwaria, Widzę, że konkurencja nie śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pewnie mnie ukamieniujecie tymi lignitami, ale dodałam roślinki. Dam jeszcze gałęzatkę, ale niewiele. Zmieniłam także żarówkę. Niestety 20W (obawiam się glonów) :|

 

Jakie krewetki polecicie do parametrów: GH=10, KH=20, pH=7,5 ???

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie to wygląda!!!

 

Zainwestuj jeszcze 15 zł w pensetę ze stali chirurgicznej 30cm ;) Zapobiegniesz wypadaniu roślinek z podłoża, jeśli będziesz miała możliwość porządnie je wcisnąć ;)

Ale i tak wyszło genialnie. Ciekaw jestem jak rozrosną się te kępki pomiędzy skałkami!

 

Mam tylko nadzieję, że Ci się górka ze ścieżką pod wpływem wody nie "ubije". U mnie niestety poziomy się wyrównały... Ale trzymam kciuki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne! Piszą, że rośliny popsuły by klimat, ja myślę , że nie. Przed górami mogła byś posadzić jakiś niziutki trawniczek. (niziutki dlatego, że baniak wygląda na większy, żeby go nie pomniejszyć ;) )

 

A co do:

Jakie krewetki polecicie do parametrów: GH=10, KH=20, pH=7,5 ???

Neocaradina (white pearl , Blue Pearl, Sakura, Yellow) Babaulti stripes, Neon Shrimp Green ;)

 

Jak byś delikatnie zniżyła wartości do

pH – 7,0 do 7,4

GH – 6 do 8

Choć myślę że przy lignitach same "spadną", wtedy Tigery (wszystkie warianty kolorystyczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ten eleocharis sobie pływał jeden, nie chciało mi się go wyjąć do zdjęcia. Ja też mam nadzieję, że górka z piachu się nie spłaszczy, jak coś dosypię go tam gdzie trzeba ;)

 

No ostateczny wygląd. Teraz niech się to rozrośnie. Już nic nie będę grzebać.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Teraz jesteś na tym etapie, gdy powinnaś się poważnie rozglądać w którym konkursie na najlepszą aranżację chcesz zaprezentować baniak. ;)

 

 

 

I.A.P.L.C

 

Dokończ to akwa, daj mu troszkę "podrosnąć" i wystawiaj baniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...