Skocz do zawartości

[25l] Paskuda


mandy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tym razem przedstawiam mój mały skrawek kreweciego świata.

 

25l (25x25x40)

Filtr: Aquaelle Fan Mini

Grzałka: 25W

Oświetlenie:na razie zwykła żarówka, ciągle szukam odpowiedniej energooszczędnej na mały gwint.

Podłoże: piasek i żwir bazaltowy

Rośliny: java moss, stringi moss, taiwan moss, wgłębka, pelia

Krewetki: Red cherry i babaulti

 

Zaczyna zarastać...

Dołączona grafika

 

Moje "robactwo" :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Uuu, jakie słodkie ;p :P Ja też mam akwa 25 L i szukam krewetek ;p w tej chwili mam same gupiki, które chyba zaraz "wykastruję" ;) żart ;)

Z chęcią bym Ci ich odstąpiła, bo zaczęły się mnożyć jak szalone :D

 

Ten mech na pierwszym planie jest w doniczce? Tak przynajmniej wygląda:)

Od lewej: Mini java na koszyczku od roślinek (nie miałam wtedy korzeni, muszę go przesadzić jak kupię jakiś korzonek), pelia na kokosie i wgłębka na kamyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tobie radził abyś zakupił filtr kaskadowy jak możesz ewentualnie kubełek.

 

Wtedy byś miała wszystko poza akwa (po gąbki nie musiała byś wyciągać całego filtra)

 

Dlatego też nie psuła byś aranżacji i mogła byś obsadzić wlot jakimś mchem.

 

 

Chyba, że tam gdzie masz filtr posadź roślinę co ma dosyć długie liście, które sięgają do tafli wody.

 

 

 

A co z tą kaskadą to polecam FZN1 (mam i jestem zadowolony), a jak już by była za droga to jakiegoś HBL. Na allegro wpisz HBL, a model sobie już znajdziesz.

 

 

Jakieś nawozy stosujesz?? Technikę co2???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podaję CO2, przy podmiankach stosuję multimineral tropicala.

 

Mam FZN1 w 112l jak zmienię tam na kubełek to mogę przełożyć do krewetkarium.

 

Co do roślin na razie nie sadziłam nic ze względu na słabe oświetlenie i też obawiam się gnicia korzeni w piasku, więc postawiłam tylko na mchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam FZN1 w 112l jak zmienię tam na kubełek to mogę przełożyć do krewetkarium.

Jak bym miał kasę to bym to robił od razu i nie czekał, aż mi się mchy itp rozrosną.

 

 

 

Filtr kubełkowy do 25l? Zrobi taką pralkę, że nie wiem....

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-kube ... 85052.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał kasę to bym to robił od razu i nie czekał, aż mi się mchy itp rozrosną.

Kurcze jak ja bym miała kasę, to już na miejscu 112l stałoby 375l :D Ledwo uprosiłam św. Mikołaja o kubełek do 112l :zamieszany:

 

Tylko pytanko czy ten kubeł da radę sam bez FZN1 w 112l? Bo miały być tam oba.

http://allegro.pl/filtr-hw-302-z-wklada ... 78661.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy co innego poleca. Niektóry unimaxa 250, inni eheimy. Ciężko mi się w tym wszystkim połapać. Odradzają te tanie kubły, ale mam ograniczone fundusze, więc chyba lepiej kupić tani nowy kubełek z gwarancją niż markowy używany, czyli praktycznie kota w worku (mniej więcej porównywalne ceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóry unimaxa 250, inni eheimy

Bo to jest wszystko bardzo dobry sprzęt.

 

 

 

Rób jak chcesz możesz kupić ten tani. Filtrować wodę będzie. Ale nie pisz na forum, że nie chce się odpowietrzyć i takie duperele. (silnik nie działa itp.)

 

Sam się już przekonałem. Miałem kiedyś w akwa 50l (pękło) taki chiński filtr. Na początku było dobrze, pochodził 3 miesiące i padł. Po prostu nie chciał pompować. Wysłałem na gwarancję to coś tam zrobili. Niby chodził tylko warczał jak traktor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten filtr w 112l powinien dać radę lecz nie jestem tego pewien bo nigdy go nie miałem. Z tego co pamiętam atreyu miał podobny filtr i wszystkim go polecał napisz do niego na pw i zapytaj się co o nim myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po zmianie oświetlenia. Wyprułam całą oprawkę e14 i włożyłam e27. Wkurzyłam się bo nie mogłam znaleźć żarówki na mały gwint o odpowiedniej barwie, a z tymi na dużymi jest łatwiej. Obkleiłam pokrywę od wewnątrz taśmą lustrzaną. Chwilowo żarówka energooszczędna kanlux 15W 2700K. Jest dość długa i przez to jedna część akwa jest niedoświetlona. Jakie żarówki polecacie do 25l?

 

Dołączona grafika

 

A poza tym krewety się mnożą i mogę już obdzielać znajomych :D

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Lekko odkopany temat ale to nic :P

Krewetkarium oczywiście funkcjonuje i zarasta, ale póki co rewolucji nie ma.

 

Przyznam się szczerze, że aranż był robiony od niechcenia i jakoś nie mam pomysłu na to akwarium w dalszym ciągu. Kamorów się nie wyzbędę, bo się sporo po polach nachodziłam żeby dobrać je do siebie :D Kiedyś w świetlanej przyszłości zrobię tu iwagumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zanim powstanie tutaj iwagumi (długa droga...) to zrobiłam małe "przemeblowanie". Oczywiście jest jeszcze pobojowisko i będą dalsze zmiany. Mech dopiero co posadzony. Żywe tło nie wypaliło, mech nie był przycinany i gnił, odczepiał się od siatki. Zamiast Fan mini kaskada. Zakupiłam wreszcie grzałkę z termostatem okazyjnie niestety aż 100W. W planach na przodzie wielki trawnik z gałęzatki,a na tyle dużo, dużo, mega dużo najasu. Więc podsumowując:

 

25l (25x25x40)

Filtr: FZN-1

Grzałka: 100W

Oświetlenie:15W niestety ciągle 2700K (nie mogę dostać innej)

Podłoże: piasek i żwir bazaltowy

Rośliny: java moss, stringi moss, taiwan moss, wgłębka, pelia, najas

Krewetki: Red cherry i babaulti

Ślimak: Helena sztuk jeden plus doczekałam się helenko dzidziusia :mrgreen: (zauważyłam go przy remoncie)

Tło: czarny wór na śmieci ;)

 

zdjęcie standardowo szkaradne...

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...