Skocz do zawartości

Obsada - akwarium 200 L


Lukas_m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Planuję założyć 200 L (D.100xS.40xW.50) akwarium z rybkami z Ameryki Płd.

 

Planowana obsada:

Pozycje nie budzące większych wątpliwości:

- Neon Inessa - 10 szt.

- Bystrzyk czerwony - 10 szt.

- Żałobniczka - 6 szt.

- Kirysek panda - 6 szt.

- zwinnik jarzeniec lub bystrzyk Amandy -10 szt. (ewentualnie zrezygnuję z nich na rzecz zwiększenia liczby neonków i/lub bystrzyków w ilości nie powodującej ścisku w zbiorniku)

 

W w/w obsadzie widziałbym jeszcze pielęgniczki Kakadu (1+3) i Ramireza (1 para)

Jednak z tego co miałem okazję poczytać na różnych forach widzę, że trzymanie tych dwóch gatunków w jednym zbiorniku nie jest do końca dobrym pomysłem. Może lepiej byłoby trzymać 2 pary Ramirezek lub harem Kakadu??? Czy wystarczająca liczba kryjówek mogłaby wyeliminować ten problem??? Szczerze mówiąc bardzo podobają mi się oba gatunki i ciezko będzie mi sie zdecydować na jeden. Jeżeli już musiałbym wybierać, to która z tych pielęgniczek jest wdzięczniejszym obiektem obserwacji? :) Dodatkowo trzeba będzie wziąc pod uwagę liczbę mniejszych rybek (neonki, ew.bystrzyki amandy), które nie będą w stanie "postawić" się pielęgniczkom. Nie chcę, żeby inne rybki chowały się po kątach. Z tego co czytałem to Ramirezki są o wiele bardziej pokojowo nastawione do innych rybek. Proszę o wypowiedzi osób, które znają temat z własnych doświadczeń (a nie teoretyków jak ja :) Bez obrazy dla tych ostatnich :). Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, myślałem i wymyśliłem ostatecznie (?) taką obsadę:

15 szt. neon Inessa, 10-12 szt. barwieniec czarny, 6 szt. kirysek Panda, 2 pary Ramireza lub harem Kakadu (1+3).

Filtr jaki sobie upatrzyłem to Eheim 2228. Teraz staram się rozgryźć kwestię roślinek, które będą rosły przy standardowym oświetleniu (2x30W). Ale to temat do innego działu --->już założony:). Wszelka pomoc i sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...