Jump to content

Ile litrów wody podmieniać? Akwa 240 litrów


Jacuś
 Share

Recommended Posts

Witam! Pytanko jak w temacie, do tej pory podmieniam ok 35 litrów wody, (odstanej ok 12-14h) tygodniowo, (akwa 240L) czy to jest wystarczające?Akwa po restarcie jakieś 2,5 miesiąca temu, odstane przez 2 tygodnie bez ryb. Nie mogę uzyskać klarownej wody, cały czas pływa maluteńki pyłek, w bardzo dużych ilościach, może podmieniać wode 2 razy w tygodniu przez pewien czas? Do tego mam wysokie Ph ok 8, podmianki wody nic nie dają, w tym tygodniu zakupuje butle co2, może rośliny zaczną rosnać to coś się zmieni.
Link to comment
Share on other sites

Witam! Pytanko jak w temacie, do tej pory podmieniam ok 35 litrów wody, (odstanej ok 12-14h) tygodniowo, (akwa 240L) czy to jest wystarczające?Akwa po restarcie jakieś 2,5 miesiąca temu, odstane przez 2 tygodnie bez ryb. Nie mogę uzyskać klarownej wody, cały czas pływa maluteńki pyłek, w bardzo dużych ilościach, może podmieniać wode 2 razy w tygodniu przez pewien czas?

Ilość podmienianej wody zależy przede wszystkim od obsady , karmienia (nawożenia)i rodzaju podłoża.Gdybyś to podał plus podstawowe parametry,prędzej uzyskał byś właściwą odpowiedź,dotyczącą nieklarownej wody.

w tym tygodniu zakupuje butle co2, może rośliny zaczną rosnać to coś się zmieni.

Jeśli rośliny po 2,5 miesiącach nie rosną,przy Twoim ph 8 to może świadczyć o niedoborach węgla gdy masz rośliny z wód miękkich,napowietrzasz zbiornik,przy Twoim Ph 8 jest jasne że będzie też wysokie kh więc bez podawania CO2 jedynie mogły by rosnąć rośliny pozyskujące węgiel z wodorowęglanów,dlatego nie rosnące rośliny mogą być pożywką dla pierwotniaków czy bakterii powodujących nieklarowną wodę.
Link to comment
Share on other sites

To zacznę od początku,

Podłoże - substrat JBL Aqua Basic Plus 10L na to JBL Manado prawie 25L

Oświetlenie- 0.54W/1L (Sylvania Grolux 59W, AquaMedic Reef White 54W, Zwykła 18W)

Obsada - 7 kosiarek, 7 gupików(same samce), 4 kirysy, glonojad Syjamski(taki złoty), 2 mułojady, 20 neonów innesa,

 

Dno odmulam co tydzień przy podmiankach, wszystkich pomiarów wody nie mam, dopiero zakupię walizkę z testami zooleka to bedę mierzył, Jedynie sprawdzam PH a to się nie zmienia. W następnym tygodniu podłączę CO2, może jak roślinki ruszą to coś się zmieni.

 

Nawozy które stosuję to - Tetra PlantaMin oraz Tetra flora Pride Red po 20ml co tydzień po podmiankach wody.

 

Karmienie rybek - raz lub dwa razy dziennie, raczej nie za duże porcje, różne pokarmy, (Tropical) nie zawsze tym samym, wszystko zostaje szybko zjedzone, chociaż tak mi się wydaje. :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...