Skocz do zawartości

skalary i kakadu


dzem3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15/11/2010

I w końcu się doczekaliśmy skalary złożyły ikrę. Napiszcie proszę co robić bo w akwa w tej chwili ikrą zajmują się też pielęgniczki kakadu jedna po raz drugi. Parametry wody są następujące: ph 7,5 kh 10 gh 14 no2 0 no3 50 temp. 27stC. Kiedy po jakim czasie młode się wyklują? Czy neonki zagrażają ikrze? Czy inne skalary mogą też zaszkodzić? czym karmić jak będą małe?

 

15/11/2010

W akwarium zaczyna się robić mały "pieprznik" ;-) Druga para skalarów w drugim końcu akwa składa i zapładnia ikrę Czyli w sumie mam 4 tarła w jednym czasie CO ROBIĆ!?

 

16/11/2010

Jedna z par, a raczej samiec zjadł swoją ikrę. Druga para dzielnie się opiekuje swoją i odgania od nich wszystkich. Największym zagrożeniem moim zdaniem są neonki. Załatwiły mi narybek z pierwszego tarła kakadu, a teraz kręcą się koło ikry skalarów. Napiszcie proszę czy narybek skalarów w pierwszych dniach jest też tak mały jak u kakadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I znów kolejne tarło skalarów i znów pewnie nic z tego nie będzie ale mimo to bardzo się cieszę bo już się pogubiłem, które rybki ile razy się tarły - ale dzięki temu mogę stwierdzić w 100%, że do każdego tarła dochodzi zaraz po większej podmianie wody jakieś 1/5 baniaka kilka razy w tygodniu (np3 razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...