Skocz do zawartości

Pomysły na obniżenie kosztów ogzewania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W Niemczech popularne jest zakładanie baterii słonecznych to jest prawie darmowa energia dla CO ale także elektryczna sam taka mam do cieplej wody jednak super skuteczna jest dopiero gdy długo świeci słonce.Wiec szukam takiego rozwiązania żeby pomogła mi ogrzać akwa. Póki co grzałka z termostatem to optymalne rozwiązanie do utrzymania stałej temp. w akwarium.

 

Edit:

 

odp MODERATORA na_twoj post szacun._Utrzymuj stała temp w pokoju gdzie stoi akwarium.Co o tym myślę? Jakieś jaja albo wydasz majątek na gaz albo się ugotujesz apropo jakiej temp zadasz? Pomyśl mieć w pokoju 24h 25C.UKROP.

 

Atreyu: Ostrzeżenie za błędy ortograficzne w co drugim słowie i pisanie posta pod postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu nie usuwaj mi postów jak cytuję :P

 

Ogrzewanie pomieszczenia jest najlepszym sposobem na utrzymanie temp w akwa. Jeżeli ogrzewasz się na noc to jak lekko podkręcisz grzejniki w pokoju z akwarium to nic złego się nie stanie. Jeżeli nie masz kaski na ogrzewanie tak dużego akwarium to sprzedaj i kup 54l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 stopnie to ukrop? ;)

Nie no - to zwykła temperatura pokojowa. Bardzo prawdopodobnie że właśnie taką masz teraz w domu! ;)

Znam osoby które w ogóle nie używają grzałek i mają mniej więcej taką stałą temperaturę, przy czym ani nie wydają majątku na ogrzewanie, ani się nie gotują w domu. Sam w mniejszym akwarium obecnie nie mam grzałki. :P

 

PS: Sorki Hipcio - był post pod postem, a jako że piszę to przy okazji posprzątałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od siebie dodam ze woda szybciej sie chłodzi gdy nie ma pokrywy. Jezeli używasz dodatkowego napowietrzenia to zrob tak zeby zaciągał cieple powietrze. Czyli jak masz w pokoju 20st a w akwarium 25 to wychladzasz sobie powietrzem wode. Daj brzeczek kolo świetlowek pod pokrywa i po problemie.

A teraz sobie przelicz ile pradu zużywa ci grzalka ktora włącza sie od czasu do czasu a ile oświetlenie ktore święci kolo 10 godzin dziennie. Wiec jak chcesz obniżyć koszty związane w utrzymaniem akwarium to przemyśl sprawę oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...